Slovácko se s pohárovou Evropou rozloučilo remízou. Trefil se Mihálik

Uherské Hradiště

Fotbalisté Slovácka v závěrečném zápase základní skupiny Konferenční ligy remizovali v Bělehradě s favorizovaným Partizanem 1:1 a důstojně tak zakončili svoje účinkování v evropské soutěži. Porážku hostů odvrátil v 73. minutě střídající Mihálik, za domácí se v závěru prvního poločasu trefil Natcho, který proměnil penaltu nařízenou za ruku Kalabišky.

Tým z Uherského Hradiště obsadil v silné konkurenci s pěti body poslední místo ve skupině D. Ze šesti zápasů dokázal zvítězit pouze na hřišti Nice a k tomu uhrál dvě remízy právě se srbským vicemistrem.

Ve druhém souběžně hraném duelu remizoval Kolín nad Rýnem doma s OGC Nice 2:2. Skupinu tak vyhrál francouzský celek před Partizanem a oba postupují do jarního play-off.

Slovácko přicestovalo do Bělehradu bez opor Kadlece, Petržely a Reinberka. Doma zůstal také útočník Kozák i vykartovaný Trávník. Nemoc vyřadila ze hry Sinjavského. Šanci ukázat se v Konferenční lize naopak dostali Šimko, Levin či Brandner, od první minuty nastoupil i Vecheta.

Úvodních dvacet minut zápasu, který v hledišti sledovalo více než dvacet tisíc srbských dětí, nic převratného nepřineslo. Začátek byl opatrný, s řadou nepřesností, bez výraznějších šancí. Moravané pozorně bránili, favorita poctivou hrou před svoji branku nepouštěli. Sami podnikali zajímavé výpady, dokonce zahrozili jako první. Ránu aktivního Holzera z jedenácti metrů ale zblokoval obětavým zákrokem Vujačič. Partizan odpověděl hlavičkou Meniga těsně vedle.

Do vedení šli domácí až ve 41. minutě, kdy penaltu nařízenou za ruku Kalabišky po rohovém kopu a hlavičce Traorého proměnil Natcho. Celek z Uherského Hradiště mohl výsledek srovnat krátce po změně stran. Tečovanou ránu obránce Šimka ale parádním zákrokem zneškodnil gólman Popović.

Trenér Svědík po hodině hry vyměnil tři hráče. Na trávník poslal Tomiče, Havlíka a Mihálika. Posledně jmenovaný měl v 70. minutě velkou šanci na vyrovnání. Po centru Kalabišky z levé strany ale nedokázal ve výhodné pozici trefit míč. Pětadvacetiletý útočník se prosadil až o chvíli později. Hlavička Tomiče se ještě neujala, ale slovenský bek se v pokutovém území Partizanu dostal k odraženému míči a pohotově vystřelil. Ránu žilinského odchovance tečoval do sítě Mihálik.

Závěr byl otevřený. Vítěz MOL Cupu po gólu viditelně ožil a hnal se za výhrou, ale více gólů už v srbské metropoli nepadlo.

Na to, že jsme v zápase udělali pár změn, to byl velmi slušný výkon. Jen škoda toho výpadku v prvním poločase, kdy jsme si nechali dát gól z penalty. Mužstvo jinak musím pochválit, pracovalo dobře. Byla to velmi důstojná tečka za Konferenční ligou,“ zhodnotil duel trenér Martin Svědík.