Ševci ztratili v Ďolíčku vedení 2:0, na venkovní výhru dál čekají

Fotbalistům Zlína poslední výjezd v letošním roce nevyšel. Ševci v Ďolíčku ztratili nadějné vedení 2:0, pražským Bohemians 1905 v 15. kole FORTUNA:LIGY podlehli 2:3 a v tabulce zůstali předposlední. Sobotní duel rozhodl v 86. minutě Roman Květ.

„Je to obrovské zklamání, ztratili jsme dobře rozehraný zápas. Oproti minulým zápasům jsme zvedli pracovitost a intenzitu, byli jsme i produktivní. O to víc mě mrzí, že odjíždíme bez bodů,“ smutní zlínský trenér Jan Jelínek.

Ševcům k bodům nestačily trefy střídajícího Martina Filla a Vachtanga Čanturišviliho. Pražané totiž výsledek ve druhé půli třemi brankami otočili. Kromě Květa se prosadili ještě obránci Křapka s Hůlkou.

„Bohemka nás převalila silou a maximálně využila domácí prostředí. To, co tady předvedli diváci, bych si přál u nás také. Dodává to jejich hráčům sílu a obrovsky jim to pomáhá,“ prohlásil Jelínek.

Klokani si připsali první domácí výhru v sezoně, když naplno bodovali po třech zápasech a posunuli se na páté místo neúplné tabulky. Zlín čeká na venkovní triumf už 22 ligových zápasů.

V základní sestavě hostů scházel gambijský útočník Jawo. Místo něj nastoupil Silný, který se ale brzy zranil, a tak do hry Fillo.

Byl to právě bývalý hráč Plzně, Baníku či Teplic, kdo po půlhodině hry z první vážnější akce otevřel skóre. Fillo se hlavou trefil po centru Čanturišviliho a připsal si první trefu od 14. srpna loňského roku.

Vzápětí navíc chyboval domácí brankář Bačkovský, kterému Čanturišviliho nepříliš razantní technický pokus propadl mezi rukama do brány. Rovněž gruzínský fotbalista zaznamenal premiérový zásah v ligovém ročníku a stylově oslavil stý start v české lize.

Klokanům sice patřil úvod utkání, ale z náporu vytěžili jenom spoustu rohových kopů, které Zlínaně odvrátili. Přízemní střelu Květa zase zneškodnil brankář Rakovan.

Pražanům pomohla až poločasová přestávka a příchod druhého útočníka Puškáče. Klokany nakopla kontaktní branka Křapky po centru Prekopa.

Tlak vršovického celku sílil. Domácí zahrávali v zápase čtrnáct rohů. A po jednom z nich v 67. minutě srovnal další stoper Hůlka.

Velký obrat domácích završil v závěru nejlepší střelec týmu Květ, jenž za pokutovým územím zpracoval propadlý míč a technickou střelou ho poslal přesně k tyči. Čtyřiadvacetiletý záložník se trefil ve třetím kole po sobě a na druhém místě tabulky střelců dotáhl slávistu Tecla.

Ševci mohli v závěru zachránit alespoň bod, ránu Janetzkého ale domácí gólman Bačkovský kryl.

Moravané zakončí nevydařený půlrok domácím zápase se Slavií.

FORTUNA:LIGA, 15. kolo -
BOHEMIANS PRAHA 1905 – FC TRINITY ZLÍN 3:2 (0:2)

Branky: 55. Křapka, 67. Hůlka, 86. Květ - 30. Fillo, 36. Čanturišvili. Rozhodčí: Szikszay - Váňa, Volf - Kocourek (video). Žluté karty: Květ - Janetzký, Reiter, Procházka, Rakovan, Fantiš. Diváci: 4671.

Bohemians: Bačkovský - Köstl, Křapka, Hůlka - Dostál (61. Beran), Jindřišek, Květ (90.+5 Krch), Kovařík (46. Puškáč) - Hronek, Prekop (85. Nový) - Drchal (85. Mužík). Trenér: Veselý.

Zlín: Rakovan - Kolář, Simerský, Procházka - Reiter, Janetzký, Hlinka, Čanturišvili - Vukadinovič (69. Jawo), Silný (20. Fillo), Bartošák (68. Fantiš). Trenér: Jelínek.