Berani na závěr roku nestačili na Karlovy Vary, ztrácejí už šest bodů

Zlínským hokejistům poslední zápas v letošním kalendářním roce nevyšel. Berani den před Silvestrem nestačili na Karlovy Vary, Energii před vlastním publikem podlehli 2:4 a v extraligové tabulce z posledního místa na třinácté Kladno ztrácejí šest bodů.

„Byl to důležitý zápas. Bohužel hned v prvním střídáním jsme soupeři namazali a hned po úvodní minutě prohrávali 0:1, což je vražda,“ prohlásil zlínský trenér Luboš Jenáček.

Pro chybujícího beka Suhradu neměl pochopení. „V sezoně ho necháváme hrát, nechceme, aby jen odpaloval puky, ale tohle si nesmí dovolit,“ zuřil kouč Beranů.

Čtvrteční duel znovu potvrdil, že to Berani na Západočechy v posledních sezonách vůbec neumí. S Energií prohráli už pojedenácté v řadě. Naposledy slavili výhru v únoru 2019 na domácím ledě 5:3, od té doby s neoblíbeným soupeřem jenom ztrácejí.

Ve čtvrtek se Karlovy Vary ujaly vedení hned v první minutě, když hrubou individuální chybu Suhrady nekompromisně potrestal Flek.

Domácí sice trefou obránce Němce výsledek srovnali, ale Západočeši ještě v první třetině přidali dva přesilovkové góly a po dvaceti minutách vedli 3:1.

Zlíňany vrátil do hry kontaktní brankou v závěru druhé třetiny Hejcman, Energie ale vedení uhájila. Triumf hostů pečetil střelou do odkryté branky ex-zlínský Mikúš.

Berani prohráli doma již čtrnáctý zápas v sezoně. Do Nového roku vstoupí v úterý 4. ledna důležitým zápasem v Chomutově proti Kladnu.

Hokejová extraliga, 37. kolo -
PSG Berani Zlín – HC Energie Karlovy Vary 2:4 (1:3, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 10. O. Němec (Okál, Flynn), 39. Hejcman (Michasjonok) - 1. Flek, 10. Černoch (Kohout, Pulpán), 20. Černoch, 60. T. Mikúš (Vondráček). Rozhodčí: Hejduk, Sýkora - Rampír, Bohuněk. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:2 Diváci: 1000 (omezený počet).

Zlín: Kašík (Huf) – Mamčics, Gazda, Suhrada, O. Němec, Žižka, Ferenc, M. Novotný – Kubiš, Honejsek, Mallet – Zabusovs, Hejcman, Michasjonok – Okál, Karafiát, O. Flynn – Fryšara, R. Veselý, Vopelka. Trenér: Jenáček.

Karlovy Vary: F. Novotný (Habal) – Martin Rohan, Plutnar, Pulpán, D. Mikyska, Dlapa, L. Doudera, Tureček – Koblasa, Černoch, Kohout – T. Rachůnek, T. Mikúš, Flek – Vondráček, Hladonik, O. Beránek – Redlich, Osmík, Jiskra. Trenér: Pešout.