Přejít k hlavnímu obsahu
Hokejista Němec se po konci ve Zlíně vrací domů do Vsetína

Hokejista Němec se po konci ve Zlíně vrací domů do Vsetína

Út 10. 5. 2022 - 14:01 Vsetín

Po dlouhých sedmnácti letech se vrátil domů do Vsetína. Zkušený osmatřicetiletý obránce Ondřej Němec po konci ve Zlíně ohlásil návrat na Lapač. Valachům chce pomoct nejen v Chance lize, ale i coby trenér mládeže.

 

Chtěl bych klubu vrátit to, co mi dal,“ říká Němec, který má ve sbírce zlato z mistrovství světa, tři extraligové tituly, navíc šest let působil v ruské KHL.

 

Všechny nastřádané zkušenosti chce nyní předat hráčům Vsetína. Jinde už hrát nechtěl. „Po minulé sezoně jsem nějakou dobu nevěděl, zda budu v kariéře pokračovat. Když jsem nad tím přemýšlel, jediná varianta pro mě byla vrátit se domů. Zahrát si před lidmi, které znám. A ještě jednou zažít bouřlivou atmosféru Lapače. Věřím, že nás čeká úspěšná sezona,“ uvedl Němec.


Svoji budoucnost řešil dlouho. Po posledním zápase za Zlín jsem potřeboval úplně vypnout a nic nedělat. Poprvé v kariéře jsem se ráno probouzel s tím, že nemusím jít na trénink nebo na zápas. Období, kdy jsem z toho úplně vypadl, mi dalo chuť hrát dál. Ještě jednu sezonu. Nikdy neříkej nikdy, ale mé aktuální rozhodnutí je, že tohle je má poslední sezona. A tu chci odehrát doma,“ říká.

 

Jelikož o zkušeného zadáka stáli i trenéři Roman Stantien i Jan Srdínko, které zná dlouho, nebylo co řešit.

 

Když jsem před lety odcházel, vsetínský hokej zažíval těžké období. Vracím se s tím, že je to po dlouhé době, zestárl jsem, ale zároveň věřím v lepší zítřky. Vsetín v posledních letech udělal každou sezonu postupný krůček směrem nahoru. Věřím, že vzestupná tendence bude pokračovat. Na Vsetíně jsem doma. Víc než dvacet let tady bydlím. Chci, aby lidé odcházeli z Lapače spokojení, aby měli radost ze hry i z výsledků. Osobně svoji roli vnímám také tak, že chci být mentorem pro mladší hráče. Je tady spousta hodně talentovaných kluků jako Tom Ondračka nebo Šimon Jenáček. Chtěl bych jim pomoci a posunout je dál,“ dodává Němec.

 

Autor: Michal Konečný