Přejít k hlavnímu obsahu
Berani hlásí další posilu. Do Zlína přichází Rus Michasjonok z Chabarovska

Berani hlásí další posilu. Do Zlína přichází Rus Michasjonok z Chabarovska

Po 29. 11. 2021 - 12:02 Zlín

Hokejový Zlín ohlásil další posilu do ofenzivy. Soupisku Beranů v sobotu rozšířil ruský útočník Vladimír Michasjonok z týmu Amur Chabarovsk. Třiadvacetiletý forvard podepsal s vedením posledního celku extraligy smlouvu do konce letošní sezony.

 

„Sháněli jsme kvalitního útočníka a naskytla se nám možnost angažovat mladého hráče z KHL. Sledovali jsme ho a po spolupráci s trenérským štábem se rozhodli pro jeho angažování. Od Vladimira si slibujeme pozvednutí naší slabé produktivity,“ uvedl sportovní manažer PSG Berani Zlín Martin Kotásek.

 

Moravané tak pokračují v avizovaném posílení hráčského kádru v ofenzivní činnosti po nevydařeném začátku letošní sezony.

 

„Vladimir působil v Chabarovsku, dostali jsme na něho tip. Odchovanec klubu Michal Jordán, který hraje v Amuru, nám poskytl cenné informace, co se týče jeho pracovitosti, tréninkové morálky a základní herní charakteristiky. Viděli jsme pár videí a jsme přesvědčeni, že nám v současné situaci pomůže. Je to útočník, který má dobré bruslení, techniku hole a určitě se prosadí v zakončení. Věříme, že vedle gólů připraví i asistence a bude produktivní,“ řekl hlavní zlínský trenér Luboš Jenáček.

 

Michasjonok se stane třetím hokejistou z Ruska, kteří působili ve Zlíně. Před ním to byli v devadesátých letech obránci Vadim Podrezov a Igor Nikitin v sezoně 1996/97, přičemž druhý jmenovaný do extraligy vůbec nezasáhl.  

 

Poslední zahraniční akvizice Beranů se narodila 14. června 1998 ve městě Sergijev Posad nedaleko Moskvy. V mládežnických letech hrál v Kazani a Nižném Novgorodu, poté v ruské Mládežnické hokejové lize (MHL) za Amurské tygry v Chabarovsku a Křídla sovětů v Moskvě. V sezoně 2018/19 působil v týmu Beibarys Atyrau v Kazachstánu, následující sezonu hrál Vyšší hokejovou ligu (VHL) v čínském týmu ORG Peking. V loňské sezoně začal hrát Kontinentální hokejovou ligu, nejdříve v týmu Torpedo Nižnij Novgorod a poté na Dálném východě za Amur Chabarovsk. V sedmi zápasech naskočil ve VHL za tým Lada Togliatti. V letošní sezoně odehrál v KHL za Chabarovsk 5 zápasů s bilancí 1 asistence, ale místo v základní sestavě si nevybojoval. Michasjonok má na svém kontě v KHL během dvou sezon celkově 37 zápasů s bilancí 6 kanadských bodů za 2 góly a 4 asistence.  

 

Autor: Michal Konečný

Foto: PSG Berani Zlín