Přejít k hlavnímu obsahu
Poslední Berani obrali vedoucí Třinec. V prodloužení rozhodl Flynn

Zlín

Hokejisté posledního Zlína urvali v boji o udržení v extralize velmi cenné dva body. Berani ve čtvrteční předehrávce 26. kola zdolali vedoucí Třinec 2:1 v prodloužení a po druhém vítězství za sebou se přiblížili čtrnáctému Kladnu na rozdíl osmi bodů. Vyrovnaný duel v čase 60:59 rozhodl domácí útočník Oscar Flynn.

Viděli jsme bojovné utkání se šťastným koncem pro nás. Třinec je lídr tabulky, výborný tým s výbornými přesilovkami, které se nám i se štěstím dařily bránit. Musím vyzdvihnout obětavost kluků a výkon Libora Kašíka,“ uvedl kouč Beranů Luboš Jenáček.

Rozjetí Oceláři prohráli teprve podruhé z posledních třinácti duelů. „Utkání jsme nezačali špatně, měli jsme více ze hry a vytvořili jsme si šance. Nebyli jsme však produktivní, zradila nás koncovka,“ posteskl si jeden z třineckých trenérů Marek Zadina. „Postupem času se hra začala vyrovnávat, Zlín hraje o všechno, začal hrát srdcem. Bojovný zápas, my jsme neměli moc dobrý výkon a do příště se musíme zlepšit,“ dodal.

Čtyřicet minut kralovali na obou stranách bezchybní gólmani Libor Kašík a Marek Mazanec. Zlínští šli do vedení ve 43. minutě, kdy se po přihrávce Okála zpoza branky prosadil nepokrytý Hejcman. Favorit ale o dvě minuty později skóre v přesilové hře srovnal. Trefil se Ondřej Kovařčík.

Klíčová chvíle přišla až v prodloužení. V něm nejprve ujel Kubiš, ale mezeru mezi Mazancovými betony nenašel. Z podobné situace však Flynn krátce poté duel rozhodl.

Pro Berany to byla ve 24. duelu v sezoně teprve čtvrtá výhra a poprvé slavili podruhé za sebou, protože navázali na páteční domácí úspěch proti Olomouci (3:2).

Svěřenci trenéra Luboše Jenáčka stáhli ztrátu na předposlední Kladno na rozdíl osmi bodů. Zlín hraje v neděli 28. listopadu na ledě Mladé Boleslavi.

PSG Berani Zlín - HC Oceláři Třinec 2:1 v prodloužení (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 43. Hejcman (Okál), 61. Flynn (O. Němec) - 45. O. Kovařčík (Marcinko, Hrňa). Rozhodčí: Jeřábek, Hejduk - Hynek, Špůr. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 2301.

Zlín: Kašík - Gazda, Mamčics, O. Němec, Suhrada, T. Hanousek, Žižka, Ferenc - O. Flynn, P. Sedláček, Kubiš - A. Zbořil, Honejsek, Zabusovs - Okál, Hejcman, Karafiát - Köhler, R. Veselý, Fryšara. Trenér: Jenáček.

Třinec: Mazanec - Marinčin, M. Doudera, Kundrátek, D. Musil, M. Adámek, Jaroměřský, Zahradníček - Martin Růžička, P. Vrána, Miloš Roman - O. Kovařčík, M. Kovařčík, A. Nestrašil - Hrňa, Marcinko, Hrehorčák - Dravecký, R. Szturc, O. Šedivý. Trenér: Varaďa.

Autor: Michal Konečný