Přejít k hlavnímu obsahu
Baťův mrakodrap pokrylo lešení. Oprava fasády potrvá až do konce roku

Baťův mrakodrap pokrylo lešení. Oprava fasády potrvá až do konce roku

Zlín

Baťův mrakodrap ve Zlíně pokrylo lešení. Důvodem je oprava poškozených částí fasády a vnějších prvků budovy, která potrvá až do konce letošního roku. Během oprav bude uzavřený vchod do budovy z třídy Tomáše Bati, na krajský a finanční úřad se lidé dostanou pouze ze strany svitovského areálu.

 

V pondělí 29. května začala druhá etapa revitalizace budovy Baťova mrakodrapu ve Zlíně, v níž sídlí krajský a finanční úřad. Opravy se budou týkat zevnějšku budovy, řemeslníci opraví fasádu, izolaci a oplechování střechy. Náklady jsou vyčísleny na 48 milionů korun.

 

Budova Baťova mrakodrapu, kterou máme ve svém majetku, je architektonickým skvostem a zároveň symbolem města Zlína i Zlínského kraje. Poslední velkou rekonstrukcí prošla před dvaceti lety, před čtyřmi lety se uskutečnila první část její revitalizace řešící především interiéry, nyní je na řadě druhá část zaměřená na exteriér budovy,“ uvedl hejtman Radim Holiš.

 

Opravy se dočkají břízolitové omítky, poškozené cihelné pásky nahradí nové. Dále se počítá s obnovou hydroizolace a oplechováním střech. Opravu čeká také konstrukce pojízdné lávky, takzvané kočky, využívané k mytí oken. Veškeré práce by měly být ukončeny do konce letošního roku.

 

V průběhu roku vyroste postupně kolem celé budovy, která má rozměry osmdesát krát dvacet metrů a výšku 77,5 metru, lešení. Kvůli zajištění stavební plochy pro řemeslníky bude uzavřený vchod do budovy z třídy Tomáše Bati. Příchozí budou moci využít druhý vstup z ulice J. A. Bati, tedy ze svitovského areálu. Běžný provoz krajského úřadu stavební práce dál nijak neovlivní,“ doplnila ředitelka krajského úřadu Jitka Hlavačková.