Slovácko při evropské premiéře těsně podlehlo bulharskému Plovdivu

Uherské Hradiště

Pár minut je dělilo od cenné bezbrankové remízy, nakonec domů odletěli s těsnou porážkou. Fotbalisté Slovácka v úvodním utkání 2. předkola fotbalové Evropské konferenční ligy nestačili na domácí Lokomotiv Plovdiv, bulharskému vicemistrovi gólem Vitanovova z 89. minuty podlehli 0:1 a za týden bude před vlastním publikem odvracet vyřazení.

Moravané po smolné porážce neskrývali zklamání. Potvrdilo se, že to bude vyrovnaný zápas, hlavně v první půli tam bylo hodně soubojů, byla to spíš bitva, každý tým měl nějakou šanci. Říkalo se, že kdo udělá chybu, bude za to pykat. My jsme v závěru před inkasovaným gólem udělali několik hloupostí a tím jsme se připravili o lepší výsledek,“ posteskl si trenér Slovácka Martin Svědík.

Zkušený kouč svěřencům nevyčítal jenom nedůslednost při bránění, ale i neproměňování šancí. „Bez toho se v poháru nedá uspět. Druhou půli jsme začali aktivněji, byli jsme víc na balonu, ale dostávali jsme se málo do koncovky, do ní se zapojilo málo hráčů. Pak se nemůžeme divit, že jsme nedali gól. Soupeř byl v tomto směru efektivnější,“ uznal.

Svědík se ani po těsné porážce nevzdává. „Je za námi teprve poločas, šance na postup teď nebudu odhadovat, ale musíme podat aktivnější výkon,“ burcuje.

Ve vyrovnaném a bojovném čtvrtečním duelu měly oba týmy příležitosti vstřelit první gól, největší šanci čtvrtého týmu uplynulého ročníku české nejvyšší soutěže zahodil v první půli Daniel Holzer. Po přestávce zase neuspěli v dresu bulharského vicemistra Georgi Minčev a Connor Ruane, ale štěstí se nakonec přiklonilo k domácím. K odraženému míči se dostal Vitanov a dal vítězný gól.

Odveta se hraje příští čtvrtek v Uherském Hradišti a postupující tým se ve 3. předkole utká s vítězem duelu FC Kodaň - Žodino. První zápas vyhrál doma dánský klub jednoznačně 4:1.

2. předkolo Evropské konferenční ligy, 1. zápas -

Lokomotiv Plovdiv - 1. FC Slovácko 1:0 (0:0)

Branka: 89. Vitanov. Rozhodčí: Abed (74. Wattellier) - Mugnier, Pasqualotti (všichni Fr.). ŽK: Bykov, Tunčev (trenér, oba Plovdiv).

Plovdiv: Pirgov – Gomis, Craciun, Bykov – Nikolajev (64. Petrovič), Vitanov, Umarbojev, Connor Ruane – Salinas (86. Jančev), Minčev, Iliev. Trenér: Tunčev.

Slovácko: Nguyen – Reinberk, Hofmann, Kadlec, Kalabiška - Daníček, Havlík - Navrátil (78. Petržela), Sadílek, Holzer (55. Jurečka) - Cicilia. Trenér: Svědík.