Přejít k hlavnímu obsahu

Slovácko je v Bulharsku. Dnes večer zahájí pohárovou pouť

Uherské Hradiště

V tu dobu většinou mívali volno, klidný večer s rodinou. Tentokrát bude čtvrteční večer poněkud nevšední. Fotbalisté Slovácka už dnes vstoupí do nově vzniklé Evropské konferenční ligy ve druhém předkole na půdě Lokomotivu Plovdiv.

 

Když jsem se do Slovácka vracel, ani jsem nedoufal, že bychom si mohli zahrát evropské poháry. Jsem rád, že se po nějaké době do Uherského Hradiště zase vracejí. Nejenom pro mě, ale pro celý klub a hlavně mladší kluky je to velký svátek. Spousta z nich prožije podobnou atmosféru vůbec poprvé. Ať už jde o let, pobyt na hotelu, předzápasový trénink nebo samotný zápas. Celý program je jiný než před ligou, na to se těšíme. Samozřejmě dobře víme, že nás čeká těžký soupeř, ale my taky nejsme lehký protivník,“ říká kapitán Michal Kadlec.

 

Moravané dobře vědí, že v cestě do třetího předkola stojí silný protivník. „Druhý tým bulharské ligy má svoji kvalitu, ale já nepatřím k trenérům, který by dopředu rozebíral soupeře. Čeká nás ale velice nepříjemný tým. Soupeř má vyváženou ofenzivu i defenzivu. Dostává málo gólů a docela hodně jich dává, ale i my máme svou kvalitu. Zase se pokusíme dostat z týmu maximum,“ slibuje trenér Slovácka Martin Svědík.

 

Celek z Uherského Hradiště odletěl na Balkán ve středu dopoledne. Ve výpravě schází zraněný Šašinka a Tomič, naopak křídelník Milan Petržela by měl být alespoň na část zápasu připravený.

 

I bez nich by to ale měli Moravané zvládnout. Že jsou dobře připravení, naznačila už letní příprava. Povedený byl hlavně pobyt ve Slovinsku. „Soustředění bylo vynikající, splnilo svůj účel a teď to musíme potvrdit i v ostrém startu do ligy,“ uvedl Svědík.

 

Jeho tým v létě odehrál šest zápasů, hned v pěti z nich zvítězil a pouze s ruským Orenbrugem remizoval. „Příprava se nehodnotí podle výsledků, ale podle výkonů. Takže i po vyhraném zápase můžete hráčům něco vytknout a říct. Měli jsme rezervy. Liga a pohár bude úplně jiný sport,“ ví dobře hlavní kouč.

 

Slovácko momentálně bojuje na dvou frontách. Kromě premiérové účasti v Evropské konferenční lize bude v nejvyšší obhajovat historicky nejlepší klubové umístění, kterým je čtvrté místo. V uplynulé sezoně jsme si nastavili laťku hodně vysoko. Naším cílem je dál tvrdě pracovat a být v tabulce co nejvýš, což je samo o sobě velký úkol, ale konkrétně to neupřesním,“ prohlásil Svědík.

 

V klubu skončil kanonýr Kliment, který po vypršení smlouvy odešel do Wisly Krakov. Rezek s Kubalou zase budou hostovat v týmu nováčka první ligy z Hradce Králové. Naopak další opory včetně stopera Hofmanna zůstaly.

 

Nejvýraznější posilou je brankář Filip Nguyen, který přišel z Liberce, a stal se novou brankářskou jedničkou. Z Baníku Ostrava přišli Daniel Holzer a Ondřej Šašinka, jenž už ve Slovácku hrával.

 

Autor: Michal Konečný

Foto: 1. FC Slovácko