Přejít k hlavnímu obsahu
Ševci chtějí v nadcházející sezoně hrát ve středu tabulky

Ševci chtějí v nadcházející sezoně hrát ve středu tabulky

Zlín

Už žádné záchranářské starosti, každoroční jarní trápení. Fotbalisté Zlína chtějí v nové ligové sezoně hrát ve středu tabulky. Na minulý nepodařený ročník, kdy obsadili až čtrnácté místo jen s šestibodovým náskokem na sestupové pozice, zapomněli. Minulostí je i jedenáct zápasů bez vítězství.

 

Ševci se dívají pouze před sebe, vyhlížejí nové výzvy a lepší zítřky. „Liga se vrátila do systému se třemi skupinami po základní části. Za úspěch budu považovat, když se nám podaří uhrát tu střední, prohlásil generální manažer klubu Zdeněk Grygera.

 

Bývalého reprezentanta a viceprezidenta Fastavu těší nejen podpora firmy Climax, nového generálního partnera klubu, ale i spolupráce se stávajícími partnery, městem a krajem. „Věřím, že společně budeme silní a ukážeme dobrou hru i krásné výsledky. Snad budeme všichni spokojení,“ přeje si.

 

Zlín z pozice hlavního kouče povede Jan Jelínek. Jelikož ale devětatřicetiletý kouč nemá potřebnou licenci, bude v zápise figurovat coby asistent. „V tom žádný problém není,“ tvrdí.

 

Podle sázkových kanceláří je jedním z favoritů na brzké odvolání, Jelínek ale podobné věci vůbec neřeší. Věří jen tvrdé práci. „Největší tlak si na sebe vytvářím sám. Jsem hodně náročný, protože pevně věřím tomu, že když někdo pracuje na maximum, tak se mu to jednou musí vrátit,“ prohlásil. Ale třeba mě fakt odvolají a někdo na tom zbohatne,“ přidává s úsměvem. Pro mě bude úspěchem, když budeme hrát tak, že mi klub prodlouží smlouvu, což by znamenalo, že jsem odvedl dobrou práci,“ dodal trenér.

 

V létě do týmu zapracovával zkušené posily i talentované mladíky z akademie, zkoušel jiný systém. Fotbalisté Zlína sice v pěti přípravných zápasech ani jednou neprohráli, ale dokázali porazit jen třetiligový Uničov. Zbývající čtyři utkání skončila remízou. „Vítězství mohlo být víc, ale v takových zápasech byl pro mě důležitější herní projev. Chceme hrát více útočně a kombinačně, více se cpát do šestnáctky, uvedl Jelínek.

 

Novými tvářemi na Letné jsou Robert Hrubý, Rudolf Reiter a Martin Fillo, všichni přišli z ostravského Baníku. Kádr je v tuto chvíli kompletní, ale ne uzavřený. Přestupní termín končí až začátkem září, takže mohou nastat určité změny,“ připouští Grygera.

 

V Baťově městě naopak po skončení smluv a hostování skončili Jiráček, Buchta, Toutou, Potočný a Janošek, v Líšni bude hostovat útočník Chwaszcz.


„Všichni to jsou charakterově výborní kluci, pomohou nám nejen herně, ale i svým působením v kabině,“ věří kapitán a nejlepší střelec Fastavu Tomáš Poznar. Sám si stanovil jako cíl pro nadcházející sezonu dvoucifernou hodnotu střeleckého účtu, v minulém ročníku skóroval devětkrát. Začít sázet góly může od neděle, kdy zlínští fotbalisté vstoupí do ligové soutěže domácím zápasem proti mistrovské Slavii.

 

Na utkání může pět tisíc diváků, vstupenky už jsou v prodeji.

 

Autor: Michal Konečný

Foto: FC Fastav Zlín