Ševci v generálce na Slavii pouze remizovali s druholigovým Brnem

Nebyla to žádná hitparáda, ale ani žádný propadák. Spíše šedý průměr, nic výrazného. Fotbalisté Zlína v posledním přípravném zápase před novou sezonou FORTUNA:LIGY pouze remizovali s druholigovým Brnem 1:1.

Ševci mají na vyladění formy necelý týden, už v neděli večer totiž doma na Letné vyzvou mistrovskou Slavii. Pokud chtějí proti šampionovi uspět, musí podat mnohem lepší výkon než v generálce s Brnem.

V lize si asi nemůžeme moc vybírat, ale Slavia je top. Máme ji hned na začátku. Uvidíme, v jaké k nám přijedou sestavě, protože tam mají spoustu změn. Pokud chceme uspět, rozhodně musíme zlepšit důraz a poctivost v osobních soubojích. Právě tyto atributy byly v zápase s Brnem na slabé úrovni,“ uvědomuje si nový trenér Fastavu Zlín Jan Jelínek.

O základní sestavě pro ligový duel se Slavií má z větší části jasno. „Vždycky jsou tam nějaké otazníky, takže rozhodovat se budeme na základě dalšího týdne. Vyhodnotíme si celou přípravu a podle toho se zařídíme,“ uvedl.

Otazníků je pořád dost. Zlínští sice v letní přípravě ani jednou neprohráli, ale kromě třetiligového Uničova žádného dalšího soupeře ani neporazili. Zápasy se Slovanem Bratislava, Trenčínem, Prostějovem i Brnem skončily remízou.

Zlínští se Zbrojovkou prohrávali od 3. minuty kvůli proměněnému pokutovému kopu Zavadila, ve 23. minutě srovnal a upravil na konečných 1:1 Vraštil.

Zbrojovka v první půli hrála trošku výš, takže to pro nás bylo trošičku snazší. Prostor jsme měli otevřenější a mohli chodit do těch prostorů. Ve druhé půlce se hosté zatáhli a my jsme po celou dobu jen dobývali. Bohužel až na nějakých pár věcí jsme se nebyli schopní tam dostat. Jsme na míči, ale nejsme nebezpeční,“ posteskl si obránce Fastavu Lukáš Vraštil.

Bývalý hráč Ostravy nebo Mladé Boleslavi byl v sobotu u všeho podstatného. Zadák Zlína nejprve ve 3. minutě ve vlastní šestnáctce fauloval protihráče, z penaltového zákroku se pak vykoupil vyrovnávací trefou na konečných 1:1.

Trošku jsem to tím gólem napravil, ale je jedno, kdo tu branku dá. Pro mě je to povzbuzení do dalších zápasů. Že to bylo do sítě Brna, je už taková pikantnost,“ říká s úsměvem.

Jinak toho moravští rivalové fanouškům mnoho nenabídli. Ševci poprvé zahrozili ve 12. minutě, ale centr Dramého usměrnil hlavičkující Vakho pouze těsně nad. Po čtvrt hodině se na opačné straně připomněli opět hosté, ale Přichystal ve vyložené šanci selhal.

Hostující Hladík zase lobem přes brankáře Dostála přestřelil zlínskou bránu. Fanoušci potleskem ocenili alespoň Dramého ránu do břevna.

Druhá půle byla na šance ještě chudší. Rozhodnout mohl v 82. minutě zlínský Tkáč, z nadějné pozice ale mířil vedle.