Přejít k hlavnímu obsahu
O víkendu brázdilo silnice na Uherskohradišťsku hned několik hříšníků

O víkendu brázdilo silnice na Uherskohradišťsku hned několik hříšníků

Út 5. 4. 2022 - 12:02 Uherské Hradiště

Nejen sebe, ale především ostatní účastníky silničního provozu ohrožovali v uplynulých dnech tři nezodpovědní řidiči. Dva z nich byli notně opilí, třetí měl pro změnu zákaz řízení. Všem nyní hrozí trest odnětí svobody.

 

V pátek 1. dubna hodinu před půlnocí zastavila policejní hlídka v obci Záhorovice vozidlo značky Mazda. Devětačtyřicetiletý muž se po kontrole dokladů podrobil dechové zkoušce.

 

Poté co nadýchal 2,23 promile alkoholu, se přiznal, že před jízdou vypil půl litru tvrdého alkoholu. Policisté mu zadrželi řidičské oprávnění a zakázali další jízdu,“ uvedla tisková mluvčí krajské policie Milena Šabatová.

 

Řízení si bude muset na nějakou dobu odpustit i dvaapadesátiletý muž, kterého policisté zastavili v sobotu večer ve Vlčnově za volantem Volkswagenu.

 

Ten sice neprozradil, co vypil, ale voda to určitě nebyla. Dechový přístroj totiž vykázal hodnotu 2,57 promile alkoholu. I jemu policejní hlídka zadržela řidičský průkaz a zakázala další jízdu,“ pokračovala Šabatová a dodala, že oběma mužům nyní za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí až roční vězení včetně zákazu řízení.

 

Třetí hříšník, který sice nebyl pod vlivem alkoholu, ale za volantem také neměl co dělat, ukončil svoji jízdu v neděli v ranních hodinách v Uherském Brodě.

 

Vozidlo značky Opel Astra řídil i přesto, že má až do listopadu tohoto roku vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel,“ dodala Milena Šabatová.

 

Třicetiletý muž je podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Na ten zákon pamatuje až dvouletým pobytem za mřížemi.