Přejít k hlavnímu obsahu
Predátor z Kroměřížska pohlavně zneužíval nezletilé dívky. Jedna z nich otěhotněla

Predátor z Kroměřížska pohlavně zneužíval nezletilé dívky. Jedna z nich otěhotněla

Pá 1. 4. 2022 - 18:01 Kroměříž

Oddělení obecné kriminality v Kroměříži zahájilo v předešlých dnech trestní stíhání čtyřicetiletého muže z Kroměřížska, který pohlavně zneužil nezletilou dívku. Tohoto jednání se dopustil i přesto, že už je trestně stíhán za podobný čin.

 

Obviněný se s nezletilou dívkou seznámil na internetové seznamce. Ve virtuálním světě vystupoval pod falešným jménem a také si ubral jedenáct let. Využil důvěřivosti a nezralosti dívky a vytvořil si s ní partnerský vztah. Věděl, že poškozené ještě nebylo patnáct let, přesto došlo na konci února k nechráněnému pohlavnímu styku. 

 

Tohoto jednání se dopustil i přesto, že si pár dní před tím převzal usnesení o zahájení trestního stíhání, které jej obviňuje rovněž ze spáchání trestných činů pohlavní zneužití a ohrožování výchovy dítěte,“ uvedla policejní mluvčí Barbora Balášová.

 

Od května loňského roku totiž navázal intimní partnerský vztah taktéž s nezletilou, který trval do února letošního roku. Přechodně s ní sdílel domácnost v pronajatém bytě a na ubytovně.

 

Minimálně jednou došlo k pohlavnímu styku, v důsledku čehož poškozená otěhotněla. Okolí uváděli v omyl, že je dívka plnoletá,“ pokračovala Balášová.

 

Prověřováním vyšlo najevo, že obviněný měl na sociální síti vytvořený falešný profil, a že na tomto účtu měl mezi přáteli dívky, kterým ještě nebylo patnáct let.

 

Policie proto důrazně apeluje na rodiče nezletilých, ale také dospívajících dětí, aby se svými potomky mluvili o tom, co dělají na internetu a s kým komunikují.

 

Osoby, které s dětmi nechtějí jen komunikovat, ale chtějí víc, mají výborné schopnosti své oběti zmanipulovat, získat si je na svou stranu a poté z nich vylákat intimní videa či fotografie. Důvěřujte svým dětem, ale prověřujte, co dělají, když zrovna nejste doma nebo když jdou spát ke svým kamarádům,“ apeluje Barbora Balášová.

 

Kriminalisté na případu i nadále pracují a prověřují všechny okolnosti.