Přejít k hlavnímu obsahu

Další vypalování trávy a další požár. Pro popáleného seniora musel přiletět vrtulník

Čt 24. 3. 2022 - 10:01 Uherské Hradiště

Hned u dvou požárů během posledních 24 hodin zasahovali hasiči ve Zlínském kraji, konkrétně v Medlovicích na Uherskohradišťsku a ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku. V jednom případě utrpěl senior popáleniny, které si vyžádaly transport vrtulníkem do nemocnice.

 

Na žádosti hasičů, aby se lidé v tomto suchém počasí nepouštěli do zakládání ohňů, nedbal senior, který ve středu odpoledne dělal pořádek na svém pozemku v Medlovicích na Uherskohradišťsku. Při vypalování trávy došlo k požáru, který se kvůli větru rychle šířil k nedalekému lesnímu porostu.

 

Na místo byli proto okamžitě vysláni profesionální hasiči z Uherského Hradiště společně s dobrovolnými hasiči z Osvětiman, Buchlovic, Boršic a Nedakonic. Velitel zásahu vyhlásil druhý stupeň požárního poplachu.

 

S pomocí osmi hasebních proudů vody měli hasiči požár za chvíli pod kontrolou. Poté pomocí termokamery hledali skrytá ohniska, která prolévali vodou. I zde byl problém s dovozem vody, pro kterou hasiči museli kyvadlově dojíždět až do samotné obce Medlovice,“ uvedla tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje Lucie Javoříková.

 

Senior při požáru utrpěl popáleniny, kvůli kterým musel být do nemocnice transportován vrtulníkem.

 

Bez výjezdu hasičů se neobešla ani noc ze středy na čtvrtek. Pár minut po půl druhé byli vysláni profesionální hasiči stanice Vsetín společně s dobrovolnými hasiči z Karolinky, Velkých Karlovic a Podťaté k hlášenému požáru přístřešku penzionu ve Velkých Karlovicích v místní části Podťaté.

 

Po příjezdu hasičů byl přístřešek v plamenech a oheň se rychle šířil i na přilehlý dům. „K likvidaci požáru hasiči použili čtyři proudy hasební vody. Jakmile měli požár pod kontrolou, zasažený objekt kontrolovali termokamerou, rozebrali zbývající střechu přístřešku a dohašovali skrytá ohniska,“ pokračovala Lucie Javoříková.

 

Při požáru se kouře nadýchala jedna osoba. Tu si do péče převzala přivolaná posádka zdravotnické záchranné služby a transportovala ji do nemocnice k dalšímu vyšetření.

 

Příčina vzniku požáru a výše škody je předmětem šetření vyšetřovatele hasičů, který na požářišti byl již v noci a v dalším ohledání místa bude pokračovat i během dnešního dne,“ dodala Javoříková.

 

Foto: HZS ZK