Přejít k hlavnímu obsahu
Tři v jednom. Řidič chtěl policistům utéct, nadýchal a měl zákaz pobytu

Tři v jednom. Řidič chtěl policistům utéct, nadýchal a měl zákaz pobytu

St 23. 3. 2022 - 12:01 Otrokovice

Další honičku s řidičem vozidla absolvovali policisté na Zlínsku, tentokrát v Otrokovicích. Poté, co zastavili řidiče kvůli dopravnímu přestupku, se dal dotyčný na zběsilý útěk. Muži zákona následně zjistili, že se jedná o cizince, který na našem území pobývá nelegálně.

 

V neděli 20. března v 8:30 hodin zastavovali policisté za pomoci výstražných znamení řidiče Peugeotu, který upoutal jejich pozornost tím, že vjel do ulice i přes zákaz vjezdu. Řidič sice na výzvu k zastavení zareagoval, ale po zastavení vyběhl z vozidla a chtěl policistům uniknout.

 

Policisté se za ním vydali nejprve vozidlem, ale když jim zmizel v areálu firmy, vůz zaparkovali a řidiče chtěli dostihnout,“ uvedla k případu tisková mluvčí krajských policistů Monika Kozumplíková.

 

Když muž uviděl, že je mu hlídka v patách, vyčerpaný svým fyzickým výkonem se nakonec schoval pod zaparkované vozidlo v areálu firmy v Otrokovicích.

 

Policisté ho z jeho skrýše vytáhli, zajistili a dovedli k vozidlu. Dechová zkouška u řidiče ukázala hodnotu 1,74 promile alkoholu,“ upřesnila tisková mluvčí.

 

Lustracemi policisté zjistili, že se jedná o dvaatřicetiletého cizince, kterého cizinecká policie vyhostila z území České republiky již před více než rokem, takže na našem území pobýval nelegálně.

 

Vozidlo, v němž jel, nebylo jeho. Záhy vyšlo najevo, že si ho bez dovolení vypůjčil od svého kolegy, s nímž večer předtím popíjel alkohol,“ pokračovala Kozumplíková.

 

Podnapilý řidič skončil v policejní cele. Kriminalisté mu včera odpoledne ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání hned tří trestných činů: ohrožení pod vlivem návykové látky, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a neoprávněné užívání cizí věci.

 

V případě odsouzení hrozí tomuto cizinci trest odnětí svobody až na dva roky, zákaz řízení motorových vozidel a vyhoštění z České republiky,“ dodala Monika Kozumplíková.