Přejít k hlavnímu obsahu
Čelní střet dvou osobních vozidel u Střílek nepřežila jedna žena. Další čtyři osoby se zranily, zasahoval i vrtulník

Čelní střet dvou osobních vozidel u Střílek nepřežila jedna žena. Další čtyři osoby se zranily, zasahoval i vrtulník

Střílky

Ve středu krátce po desáté hodině dopoledne došlo na silnici I/50 u Střílek na Kroměřížsku k tragické dopravní nehodě, při které se srazila dvě osobní vozidla. Jedna žena podlehla na místě svým zraněním, další čtyři lidé se zranili.

 

Sedmatřicetiletá řidička osobního vozidla Škoda Octavia jedoucí od Uherského Hradiště jela z doposud přesně nezjištěných příčin v protisměru, kde se následně čelně střetla s protijedoucím vozidlem Škoda Karoq,“ sdělil policejní mluvčí Radomír Šiška.

 

V octavii cestovali čtyři lidé. Tři z nich hasiči vyprostili z vozidla ven na páteřové desce, čtvrtá osoba byla již mimo vozidlo. Ve druhém autě jel řidič sám.

 

Ve spolupráci s posádkou zdravotnické záchranné služby hasiči prováděli u jedné osoby resuscitaci, a to včetně použití AED. Ta však svým zraněním podlehla,“ informovala mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková s tím, že se jednalo o spolujezdkyni řidičky octavie.

 

Samotná řidička a další dva spolujezdci utrpěli zranění, stejně jako řidič karoqu. Všem zraněným poskytovali hasiči tepelný komfort. „Taktéž pomohli s transportem jedné zraněné osoby do vrtulníku letecké záchranné služby,“ pokračovala Javoříková.

 

Kriminalisté ve spolupráci s dopravními policisty nehodu nadále šetří a hledají řidiče, kteří byli svědky události.

 

Uvítali bychom také záznamy z palubních kamer, na kterých je vidět jízda černé octavie v protisměru. Svědci nás mohou kontaktovat na lince 158 nebo na telefonním čísle dopravních policistů 735 780 170,“ žádá za policii Šiška.

 

Foto: HZS ZK