Přejít k hlavnímu obsahu

V Luhačovicích vznikne nová výjezdová základna záchranné služby. Stavět se začne v létě

Luhačovice

V Luhačovicích vznikne nová výjezdová základna zdravotnické záchranné služby. To je skvělá zpráva nejen pro obyvatele Luhačovic a blízkého okolí, ale také pro lázeňské hosty, kterých do této oblasti jezdí stále více. Ti všichni se v případě potřeby dočkají ze strany záchranářů daleko rychlejší pomoci než doposud.

 

Stavba včetně vybavení bude stát přes 30 milionů korun. Více než 28 milionů uhradí Zlínský kraj, zbytek pokryje Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje ze svého rozpočtu. Aktuálně se pracuje na územním a stavebním řízení, po nich přijde na řadu vyřízení stavebního povolení.

 

Stanice v Luhačovicích, do kterých během sezony míří desetitisíce turistů, chyběla. Dojezdy sanitek k místním pacientům, lázeňským hostům, ale také lidem ze spádových obcí se díky tomu zkrátí,“ řekl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

 

Myšlenka vystavět výjezdovou základnu v Luhačovicích je stará několik let. „V posledních letech stále častěji evidujeme požadavky na výjezd našich posádek k pacientům na lázeňském či dovolenkovém pobytu. Jsem velmi rád, že se nám s vedením radnice podařilo velmi rychle vytipovat vhodný pozemek, který pak město převedlo bezplatně Zlínskému kraji,“ řekl ředitel ZZS Zlínského kraje Josef Valenta.

 

V současné době na Luhačovicku přednemocniční neodkladnou péči zajišťují posádky z výjezdové základny ve Slavičíně. Zejména v době lázeňské sezony, dovolených a prázdnin se počty výjezdů v této oblasti enormně zvyšují. To má negativní dopad nejen na vytížení slavičínských výjezdových skupin, ale i posádek v Uherském Brodě a Zlíně, které do této oblasti rovněž vyjíždějí.

 

V Luhačovicích mají svou stanici profesionální hasiči i Policie České republiky. Mít tady také výjezdovou základnu záchranky dává smysl. Nejen kvůli našim občanům, ale také lázeňským hostům a lidem z okolních obcí. Vnímáme to jako další krok, který zkvalitní život v našem městě,“ uvedl starosta Luhačovic Marian Ležák.

 

Luhačovická výjezdová základna se začne stavět v Masarykově ulici nejspíš už letos v srpnu. První záchranáři by ji mohli začít využívat ve druhé polovině příštího roku.

 

Foto (ilustrační): ZZS ZK