Přejít k hlavnímu obsahu
Vážná dopravní nehoda u Luhačovic: řidič utrpěl po nárazu do stromu velmi těžká zranění

Vážná dopravní nehoda u Luhačovic: řidič utrpěl po nárazu do stromu velmi těžká zranění

Luhačovice

V sobotu krátce před půl desátou dopoledne došlo na silnici č. 496 mezi Luhačovicemi a Kladnou Žilín k vážné dopravní nehodě osobního vozidla. Řidič utrpěl velmi těžká zranění.

 

Šestašedesátiletý řidič vozidla Peugeot přejel při jízdě od Luhačovic do obce Kladná Žilín z dosud neznámé příčiny do protisměru, kde vyjel mimo komunikaci a čelně narazil do stromu.

 

Zraněnému řidiči poskytoval předlékařskou péči zdravotnický záchranář mimo službu, který projížděl kolem, a hasiči s ním následně spolupracovali,“ informoval mluvčí krajských hasičů David Martinec.

 

Hasiči stabilizovali vozidlo a za pomoci hydraulického vyprošťovacího zařízení a páteřové desky se jim podařilo muže z vozidla vyprostit.

 

Muž utrpěl velmi těžká zranění. „Záchranáři ho imobilizovali, nasadili extenční dlahu na zřejmě zlomenou stehenní kost a vzhledem k mechanismu úrazu mu naložili také pánevní pás,“ informovali krajští záchranáři na webu ZZS ZK.

 

U řidiče se však postupně začal rozvíjet šok a jeho vědomí se zhoršovalo. Lékař proto rozhodl o podání analgosedace a zaintubování pacienta. „Situace na místě nebyla vůbec jednoduchá. Posádkám se ale podařilo pacienta stabilizovat,“ pokračovali záchranáři. Muže poté transportovali na urgentní příjem Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně.

 

Škodu na vozidle policisté předběžně vyčíslili na třicet tisíc korun.

 

Veškeré okolnosti a příčinu této dopravní nehody prověřují zlínští kriminalisté ve spolupráci s dopravními policisty,“ dodala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

 

Foto: HZS ZK