Přejít k hlavnímu obsahu
V Otrokovicích řádila zdrogovaná žena. Zdemolovala byt a strážnici dala pěstí

V Otrokovicích řádila zdrogovaná žena. Zdemolovala byt a strážnici dala pěstí

St 12. 10. 2022 - 14:03 Otrokovice

Zatímco většina lidí doma večer odpočívá, strážníci městské police se vydávají do ulic, aby dohlíželi na veřejný pořádek a reagovali na nenadálé situace. O uplynulém víkendu měli ti otrokovičtí zvlášť napilno – zaměstnala je zdrogovaná žena, která řádila jako smyslů zbavená.

 

Židle i stůl létaly oknem ven ze sedmého patra paneláku při řádění ženy, která byla pod vlivem omamných a psychotropních látek. Přivolaní strážníci Městské policie Otrokovice se nestačili divit, čeho všeho byla žena schopna.

 

Vzhledem k večerním hodinám, ve kterých se incident odehrál, byly ulice prázdné a nikdo nebyl zraněn. Žena ale během pár desítek minut zdemolovala nejen zařízení bytu, ale navíc neváhala násilím otevřít hydrant ve společných částech domu a silným proudem vody vytopit celý dům,“ uvedla tisková mluvčí města Otrokovice Lenka Vaculová.

 

Přivolaní strážníci zamezili páchání dalších škod a ženu zpacifikovali. Nebyl to ale lehký úkol.

 

Žena neuposlechla výzev a kladla značný odpor, plivala kolem sebe i na přítomné osoby. Strážnici městské policie dokonce uhodila pěstí do obličeje,“ pokračovala Vaculová.

 

Vzhledem k agresivitě ženy použili strážníci k jejímu zadržení donucovacích prostředků. Na základě posouzení přivolaného lékaře byla žena převezena na záchytnou stanici do Kroměříže s mezizastávkou u Policie ČR. Při převozu znečistila i policejní vůz, který musel následně projít dezinfekcí.