Přejít k hlavnímu obsahu
Alkohol zastřel řidiči rozum i zrak. Přes kruhový objezd projel rovně

Alkohol zastřel řidiči rozum i zrak. Přes kruhový objezd projel rovně

Po 14. 3. 2022 - 16:01 Otrokovice

Dnes ve dvě hodiny ráno došlo v Otrokovicích na ulici Letiště k havárii osobního automobilu. Řidič si zřejmě nevšiml kruhového objezdu a projel jím rovně. Nebylo se co divit – záhy nadýchal téměř dvě promile alkoholu.

 

Nehoda se stala na kruhovém objezdu na ulici Letiště. Osmatřicetiletý řidič osobního vozidla značky Hyundai zřejmě nezahlédl nezahlédl kruhový objezd a projel jím rovně přes travnatou plochu. Přitom narazil nejprve do dopravní značky, poté do oplocení pozemku a nakonec se s vozidlem převrátil na bok.

 

Dechová zkouška u řidiče ukázala hodnotu 1,79 promile alkoholu. Řidič policistům potvrdil, že alkohol pil v době od šesti do osmi hodin večer,“ uvedla tisková mluvčí krajských policistů Monika Kozumplíková.

 

Při kontrole řidič nepředložil doklady od vozidla ani řidičský průkaz. Policisté v dostupných evidencích zjistili, že vozidlo je technicky nezpůsobilé k provozu na pozemních komunikacích, platnost technické prohlídky skončila před více než měsícem.

 

Řidiče odvezli záchranáři do nemocnice, rozsah jeho zranění zatím není jasný. Škodu, která  v souvislosti s havárií vznikla, policisté vyčíslili na pětapadesát tisíc korun,“ dodala Monika Kozumplíková.

 

Řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na tři roky, peněžitý trest nebo zákaz řízení motorového vozidla.