Přejít k hlavnímu obsahu
Revitalizace Štěrkoviště pokračuje. Na řadě je nové sociální zařízení a bufet

Revitalizace Štěrkoviště pokračuje. Na řadě je nové sociální zařízení a bufet

Ne 27. 11. 2022 - 18:01 Otrokovice

Modernizace oblíbené Rekreační oblasti Štěrkoviště dospělo do další fáze. Místo dřívějšího občerstvení U Hrocha a původního sociálního zařízení vznikne zcela nová budova, která přinese moderní bufet s příjemným posezením a toalety. Investice bude město stát 13 milionů korun.

 

Důvodem pro stavbu byl nevyhovující stav objektu, kdy sociální zázemí bylo na hraně životnosti a ani prostory pro občerstvení nevyhovovaly aktuálním potřebám. 

 

Rekreační oblast Štěrkoviště se po letech dostává zpět do kondice. Je to perla Otrokovic, kterou si musíme hýčkat. Naším cílem ale není přilákat sem davy cizích turistů, ale udělat ji atraktivní a příjemnou především pro občany našeho města,“ uvedla starostka města Otrokovice Hana Večerková.

 

Oblíbeným cílem řady rodin se Štěrkoviště podle starostky celoročně stalo díky revitalizovanému dětskému hřišti. Nová mola vybízí k posezení a odpočinku nejen v sezóně, ale i časně z jara nebo na podzim, kdy má okolní krajina zcela jiný ráz.

 

Na revitalizovaných hřištích se lidé také schází vždy, když to počasí dovolí, a ping pong někteří hrají i v zimě. Jednou z věcí, které zde ale chyběly, je kvalitní zázemí - ať už jde o toalety, nebo příjemné posezení u občerstvení. Toho se lidé dočkají v nadcházející sezóně,“ pokračovala Večerková.

 

Ještě do konce roku bude zahájena kompletní demolice stávajícího objektu. Na vzniklé ploše bude následně provedena výstavba nového objektu občerstvení včetně nového veřejného sociálního a hygienického zázemí. Nedílnou součástí stavby jsou úpravy přípojek i zpevněné plochy.

 

Do konce května bude objekt připraven stavebně a všechny další aktivity jsou plánovány tak, aby mohl sloužit lidem od začátku sezóny,“ uzavřel otrokovický místostarosta Petr Ťopek.