Přejít k hlavnímu obsahu
Alternativa přechází pod Živý Zlín

Alternativa přechází pod Živý Zlín

Zlín

V městském kulturním prostoru v Kolektivním domě dojde od nového roku k organizačním změnám. Alternativa – kulturní institut přejde pod městskou příspěvkovou organizaci Živý Zlín, její činnost se ale nijak nezmění.

 

Na základě návrhu Rady města Zlína a schválením zastupitelstva přejdou od ledna 2023 veškeré činnosti i zaměstnanci dosavadní organizační složky Alternativa – kulturní institut pod příspěvkovou organizaci města Živý Zlín. Kulturní prostor si však ponechá název Alternativa a po kulturní, vzdělávací a společenské stránce naváže na svůj dosavadní obsah.

 

Mechanismy příspěvkové organizace, které se Alternativa stane součástí, umožní, aby procesy pro realizaci akcí, zejména živého umění, byly pružnější a mohly tak reagovat na výzvy současnosti. Komplexní fungování pod jednou organizací nám umožní lépe koordinovat akce v Alternativě, na zámku i ve veřejném prostoru města,“ popsal primátor Jiří Korec.

 

Živý Zlín zažil obdobný předěl před rokem, kdy se stal městskou příspěvkovou organizací. Do té doby, stejně jako Alternativa, působil jako organizační složka města. Kompetence, které tím organizace získala, umožnily realizovat kromě vlastního programu také řadu výročních akcí včetně těch největších a s mezinárodním přesahem.

 

Návštěvníci tohoto městského kulturního prostoru nepřijdou o oblíbené akce.

 

Pokračovat budou jazzové koncerty, cestovatelské eventy, otevřeme dveře všem zvídavým zájemcům a školám díky IQ Play, oslavíme společně výročí nejstarší ZUŠ ve Zlíně a mnohé další. Činnost chceme postupně rozšířit do dalších oblastí. Věnovat se budeme i samotnému místu, kde se Alternativa nachází. Zdejší prostory jsou nejenom krásné, ale jsou také ideální pro setkávání umělecká, mezioborová, komunitní i mezigenerační,“ sdělila ředitelka Živého Zlína Jana Kubáčová.