Přejít k hlavnímu obsahu
Otrokovičtí strážníci pomohli zachránit život muži. Kolemjdoucí mysleli, že je opilý

Otrokovičtí strážníci pomohli zachránit život muži. Kolemjdoucí mysleli, že je opilý

Otrokovice

Kromě rutinního dohlížení na veřejný pořádek řeší strážníci městské policie také nepřizpůsobivé občany, drobné krádeže, zajištují bezpečnost silničního provozu a někdy pomáhají dokonce zachraňovat lidské životy. Podobně jako v případě muže v Otrokovicích, který měl vážné zdravotní komplikace.

 

Hlídka městské policie dostala hlášení k zásahu u muže, který není schopen chůze. O tom městskou policii informovali kolemjdoucí občané, kteří se domnívali, že je pod vlivem alkoholu.

 

Po příjezdu na místo strážníci zjistili, že důvodem špatné koordinace pohybu není alkohol, ale zdravotní stav,“ uvedla tisková mluvčí Otrokovic Lenka Vaculová.

 

Na místo proto okamžitě přivolali zdravotní záchrannou službu, která vyhodnotila, že je muž v ohrožení života a je nutný převoz do nemocnice. O celé situaci strážníci informovali také příbuzné.

 

Strážníkům v práci významně pomáhá také kamerový systém, díky němuž je dozorčí na služebně schopen pružně reagovat na vzniklé situace. Pomocí tohoto systému byla například odhalena pachatelka, která rozbila sklo v reklamní vitríně.

 

Žena po spáchání přestupku z místa utekla. Strážníci v daný moment pachatelku nezjistili, ale díky dalšímu zkoumání kamerového záznamu zjistili, že s ženou jednali již dříve ten den. Identifikaci pachatelky a všechny další informace předaly Policii ČR k dořešení,“ uzavřela Vaculová.