Přejít k hlavnímu obsahu
Dopravní nehoda tří aut uzavřela ve čtvrtek výpadovku ze Zlína

Dopravní nehoda tří aut uzavřela ve čtvrtek výpadovku ze Zlína

Zlín

Výpadovku ze Zlína směrem na Březnici uzavřela ve čtvrtek odpoledne dopravní nehoda tří osobních aut. Řidiči museli jet přes objízdnou trasu, i tak se ale v místě nehody tvořily dlouhé kolony.

 

Dopravní nehodu způsobil řidič osobního vozidla, který nečekaně přejel přes plnou čáru a čelně narazil do vozidla jedoucího v protisměru. Následně se srazil ještě s dalším osobním automobilem. Obě auta jedoucí v protisměru skončila značně poškozena mimo vozovku.

 

Dopravní nehoda si vyžádala zranění. „V péči zdravotníků a následně v nemocnici skončily dvě osoby,“ sdělila tisková mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

 

Na místo dopravní nehody byli povoláni profesionální hasiči ze stanice Zlín, zdravotníci a policisté.

 

V době zásahu složek IZS byla silnice obousměrně uzavřena, neboť vraky vozidel a jejich částí bránily v provozu,“ pokračovala Javoříková.

 

Hasiči u vozidel provedli protipožární opatření a odpojili autobaterie. Po střetu aut došlo k úniku provozních kapalin, které hasiči zasypali sorbentem.

 

Na závěr hasiči asistovali při nakládání vraků aut na odtahové vozy. Poté uklidili vozovku od použitého sorbentu a úlomků a střepů z vozidel,“ uzavřela tisková mluvčí hasičů.

 

Příčina dopravní nehody je nyní v šetření Policie ČR.