Přejít k hlavnímu obsahu
V Holešově po srážce s nákladním automobilem vykolejil osobní vlak. Zraněna je desítka lidí

V Holešově po srážce s nákladním automobilem vykolejil osobní vlak. Zraněna je desítka lidí

Po 5. 6. 2023 - 10:01 Holešov

Dnes krátce po sedmé hodině ranní došlo na železnici v místní části Dobrotice v Holešově na Kroměřížsku ke střetu nákladního automobilu s osobním vlakem. Ve vlaku cestovalo asi padesát lidí, z toho je devět zraněných. Provoz na trati stojí.

 

Řidič nákladního auta vjel do cesty osobnímu vlaku, který jel z Rožnova pod Radhoštěm do Kojetína. „Vzhledem k tomu, že šlo o nákladní auto, došlo k velkému poškození soupravy. V tuto chvíli probíhá vyšetřování, zatím tak nejsou povoleny odklízecí práce,“ uvedl mluvčí Správy železnic Jan Nevola.

 

Na místo nehody byly vyslány všechny složky IZS. Postupně k nehodě přijelo pět jednotek hasičů a byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

 

Ve vlaku podle hasičů cestovalo okolo 50 cestujících. Podle předběžných informací jeden z cestujících utrpěl těžší zranění, osm cestujících bylo zraněno lehce.

 

Velitel zásahu si na místo povolal evakuační autobus ze stanice ze Zlína. Do něj přestoupili nezranění cestující a autobus je dopravil na jinou vlakovou stanici,“ upřesnila Javoříková.

 

Po nárazu došlo u nákladního auta k většímu úniku provozních kapalin, které hasiči zasypali sorbentem a zamezili dalšímu úniku. „Vykolejenou vlakovou soupravu zajistili proti dalšímu pohybu,“ pokračovala mluvčí hasičů.

 

Doprava na trati v Dobroticích aktuálně stojí, vlaky nahradily autobusy. „Vzhledem k vážné situaci na místě nehody lze předpokládat, že omezení vlakového provozu bude trvat několik hodin,“ dodala Lucie Javoříková.

 

Foto: HZS ZK