Přejít k hlavnímu obsahu
Na hlavním tahu na Slovensko havaroval nákladní automobil. Pro řidiče musel letět vrtulník

Na hlavním tahu na Slovensko havaroval nákladní automobil. Pro řidiče musel letět vrtulník

Dolní Bečva

Vážná dopravní nehoda se stala dnes v ranních hodinách v obci Dolní Bečva na hlavním tahu na Slovensko. V havarovaném nákladním vozidle zůstal zaklíněn řidič, kterého musel po vyproštění transportovat vrtulník do nemocnice.

 

Čtyři jednotky hasičů byly vyslány dnes před osmou hodinou ranní k hlášené havárii nákladního auta na hlavním tahu v obci Dolní Bečva na Vsetínsku. „Po příjezdu hasiči průzkumem zjistili, že vozidlo i s vlekem leží částečně v příkopu a řidič je zaklíněn v kabině vozu,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

 

"Při příjezdu záchranářů na místo byl řidič kamionu v kabině zaklíněný a při vědomí. Ještě před vyproštěním byl pacientovi naložen krční límec," sdělila tisková mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Gabriela Netopilová Sluštíková.

 

Hasiči ihned stabilizovali vozidlo proti dalšímu pohybu a zahájili vyprošťovací práce, aby co nejrychleji dostali zraněného řidiče ven. To se jim během pár minut podařilo.

 

Zraněného si převzala posádka zdravotnické záchranné služby. K následnému transportu řidiče do nemocnice byl přivolán vrtulník,“ pokračovala Lucie Javoříková s tím, že zraněný řidič byl transportován do traumacentra Fakultní nemocnice Ostrava.

 

V době zásahu složek IZS byla silnice obousměrně uzavřena a tvořily se dlouhé kolony vozidel. „Po odletu vrtulníku byla komunikace částečně zprůjezdněna a provoz byl řízen kyvadlově. Lze předpokládat, že dopravní komplikace v místě nehody budou trvat celé dopoledne,“ dodala Javoříková.

 

Foto: HZS ZK