Přejít k hlavnímu obsahu
Tragédie u Střílek. Srážka motorek si vyžádala dva lidské životy

Tragédie u Střílek. Srážka motorek si vyžádala dva lidské životy

Střílky

K tragické nehodě došlo včera odpoledne u Střílek na Uherskohradišťsku. Do sebe tady nabouraly dvě motorky. I když se svědci snažili oba řidiče resuscitovat, přivolaný lékař na místě konstatoval smrt.

 

Nedělní odpoledne vylákalo na silnice první motorkáře, bohužel ale slunný den skončil tragicky. Nedaleko obce Střílky na Uherskohradišťsku na silnici I/50 se srazily dvě motorky.

 

Na místo okamžitě vyrazily tři jednotky hasičů a stejný počet posádek zdravotnické záchranné služby. Podle svědků nehody byli na místě hned tři zranění – dva řidiči a jedna spolujezdkyně. "Operátorky zdravotnického operačního střediska po telefonu instruovaly přítomné svědky k resuscitaci dvou osob. Jakmile naši záchranáři dorazili na místo, pokračovali v resuscitaci oni," uvedli zdravotníci na svém facebookovém profilu.

 

Jak se ale později ukázalo, oba řidiči utrpěli zranění, která se neslučovala se životem. I přes veškerou snahu všech tak lékař na místě konstatoval smrt.

 

Velmi vážná zranění utrpěla i spolujezdkyně. "Pro šestačtyřicetiletou ženu přiletěla Letecká záchranná služba z Brna a s podezřením na poranění hlavy, hrudníku, pánve a ramene ji převezla do traumacentra Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně," sdělili zdravotníci.

 

Na místě následně zůstaly jednotky hasičů, aby pomohly s odstraněním vraků motorek. "Po dobu provádění záchranných a likvidačních prací a vyšetřování nehody byla komunikace úplně uzavřena v obou směrech," dodali krajští hasiči.

 

Foto: HZS ZK