Přejít k hlavnímu obsahu
Úspěšná resuscitace zachránila život muži s epilepsií. Záchranáři ho oživili desítky metrů nad zemí

Úspěšná resuscitace zachránila život muži s epilepsií. Záchranáři ho oživili desítky metrů nad zemí

Bystřice pod Hostýnem

Zázraky se dějí. Posádka zdravotníků z Bystřice pod Hostýnem zachránila díky úspěšné resuscitaci muže, který dostal epileptický záchvat a zastavilo se mu srdce. Oživili ho desítky metrů nad zemí.

 

 

Posádky zdravotnické záchranné služby pomáhají všude tam, kde je jich zapotřebí. Vyráží tak na pomoc i za hranice kraje. Právě záchranáři z Bystřice pod Hostýnem včera vyjížděli na Přerovsko do Býškovic. Muž, který tudy projížděl jako spolujezdec v autě, dostal epileptický záchvat a zastavilo se mu srdce.

 

Protože naše posádka byla v tu dobu nejblíž, vyrazila na místo právě ona. Po příjezdu záchranáři zjistili, že přítomní hasiči už zahájili resuscitaci pacienta a s použitím automatizovaného externího defibrilátoru (AED) se snažili obnovit jeho životní funkce,“ popisuje chvíle po příjezdu Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje na svých stránkách.

 

Záchranáři si muže vzali do své péče a okamžitě zahájili rozšířenou resuscitaci. "Operátorka z operačního střediska mezitím na místo povolala i leteckou záchrannou službu. Muže po epileptickém záchvatu tak zdravotníci oživovali i ve vrtulníku. A několik desítek metrů nad zemí se to skutečně podařilo. Pacientovi se obnovily životní funkce!" pokračovali záchranáři.

 

Záchranáři tak muže letecky převezli do nemocnice, kde ho čekají další vyšetření a ošetření.

 

Autor: Gabriela Škrabalová

Foto: ZZS ZK