Přejít k hlavnímu obsahu
Nejdřív chtěl ukrást alkohol, pak si opilý Zlíňan lehl na frekventovanou silnici. Strážníkům řekl, že je hloupý

Nejdřív chtěl ukrást alkohol, pak si opilý Zlíňan lehl na frekventovanou silnici. Strážníkům řekl, že je hloupý

Zlín

Nad chováním, kterého se v úterý 7. listopadu odpoledne dopustil čtyřicetiletý muž ze Zlína, zůstává rozum stát. Nejdříve jej pracovník ostrahy supermarketu přistihl při krádeži alkoholu a o několik hodin později si opilý lehl přímo do frekventované vozovky.

 

Krátce po půl třetí vyjížděla hlídka Městské policie Zlín do velkoplošné samoobsluhy v centru Zlína, kde se jeden ze zákazníků pokusil zmocnit alkoholu bez placení. Jak strážníci záhy zjistili, muž má v oblibě lihovinu s plachetnicí na etiketě, a nejspíše si hodlal pořídit vlastní flotilu, protože si do batohu naskládal rovnou tři.

 

K důvodům svého protiprávního jednání pak muž uvedl, že je hloupý, což strážníci vzali na vědomí a pokus o krádež ocenili pokutou ve výši 2000 Kč,“ řekl k případu s nadsázkou zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

 

O tři hodiny později pak přijalo stálé operační centrum Městské policie Zlín několik naléhavých oznámení, které upozorňovaly na muže v tmavém oděvu, který se pohyboval a následně ulehl na vozovku v neosvětleném úseku frekventované silnice III. třídy mezi Zlínem a místní částí Mladcová.

 

Motorizované hlídky na místo dorazily během 5 minut a zjistily, že se jedná o stejnou osobu, která má v oblibě alkohol v láhvích s plachetnicí. Dotyčný byl také nyní pod jeho vlivem a jen díky duchapřítomnosti projíždějících řidičů nepřišel k žádné újmě,“ pokračoval Janík.

 

Strážníkům muž sdělil, že neví, kde se nachází, a podle všeho se v rodném městě ztratil. „Poté, co se dokázal rozpomenout, kam měl původně namířeno, ho strážníci doprovodili do bezpečí mimo silnici a ukázali mu správný směr,“ dodal Pavel Janík.

 

Foto: MP Zlín