Přejít k hlavnímu obsahu
Psovodi ve Zlíně vypátrali zloděje s lupem za 10 tisíc korun. Bezpečnostní čip jim měl někdo schválně strčit do batohu

Psovodi ve Zlíně vypátrali zloděje s lupem za 10 tisíc korun. Bezpečnostní čip jim měl někdo schválně strčit do batohu

Zlín

Šest lahví tvrdého alkoholu v ceně vyšší než deset tisíc korun odcizili dva zloději v jednom z nákupních středisek ve Zlíně. K jejich smůle se v té době poblíž nacházeli policejní kynologové, kteří pachatele vypátrali.

 

Psovodi společně s mladými služebními psy cvičili začátkem týdne u obchodního centra ve Zlíně, aby si psi zvykli na městský ruch. Po nějaké době je kontaktoval pracovník ostrahy obchodního domu a požádal je o pomoc při pátrání po mladém muži a ženě, kteří odcizili z prodejny zboží, přes parkoviště utekli a zmizeli mu z dohledu.

 

Psovodi se vydali po dvojici pátrat a zanedlouho byli úspěšní. Ženu i muže vypátrali po asi pěti stech metrech a našli u nich několik láhví tvrdého alkoholu.

 

Krádež zapírali a tvrdili, že alkohol koupili již dříve. Co se týká bezpečnostního čipu, který u pokladen na jejich krádež upozornil, i tady měli svou historku. Čip jim měl někdo úmyslně strčit do batohu,“ informovala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

 

Psovodi informovali o zadržení pachatelů operačního důstojníka a vyčkali do příjezdu hlídky policistů ze Zlína, kteří si dvacetiletou ženu a o dva roky staršího muže, jež mají pestrou trestní minulost, převzali k dalším úkonům trestního řízení.

 

Za krádež jim nyní hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi,“ dodala policejní mluvčí.

 

Ilustrační foto (MP Jaroměř)