Přejít k hlavnímu obsahu
Náročné úterý uherskohradišťských hasičů. Další dopravní nehoda a požár smuteční síně

Náročné úterý uherskohradišťských hasičů. Další dopravní nehoda a požár smuteční síně

St 22. 6. 2022 - 11:00 Boršice

Plné ruce práce měli v úterý odpoledne uherskohradišťští hasiči. Po tragické dopravní nehodě na silničním tahu I/50 nejdříve hasili požár smuteční síně v Boršicích a poté zasahovali u další dopravní nehody, tentokrát v Ostrožské Nové Vsi.

 

Krátce před druhou hodinou odpolední přijali hasiči oznámení o požáru střechy budovy smuteční síně v Boršicích. Na místo bylo vysláno šest jednotek profesionálních hasičů a byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.

 

Po příjezdu do areálu místního hřbitova byla střecha budovy celá v plamenech. Hasiči v dýchací technice zahájili hasební práce a pomocí šesti hasebních proudů vody měli požár za chvíli pod kontrolou,“ sdělila mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková a dodala, že v době vzniku požáru nebyl nikdo zraněn.

 

Hasiči následně rozebrali střešní konstrukci smuteční síně a dohasili skrytá ohniska. Škody půjdou odhadem do několika milionů korun.

 

Zanedlouho zasahovali hasiči u dopravní nehody v Ostrožské Nově Vsi, kde se u místní benzínové čerpací stanice v ulici Osvobození střetla dvě osobní auta. Jedno z nich skončilo na boku. Posádce tak hasiči museli pomoci vystoupit ven z vozidla.

 

V každém z vozidel cestovali dva lidé. V péči zdravotnické záchranné služby skončili dva zranění, které posádka sanitky převezla do nemocnice k dalšímu vyšetření,“ uvedla Lucie Javoříková.

 

Hasiči u vozidel provedli protipožární opatření a odpojili autobaterie. „Po nárazu došlo k velkému úniku provozních kapalin, které zasypali sorbentem,“ dodala Javoříková.