Přejít k hlavnímu obsahu
Obsluha kasina si nechávala část výher pro sebe. Přišla si na více než půl milionu

Obsluha kasina si nechávala část výher pro sebe. Přišla si na více než půl milionu

Út 21. 6. 2022 - 08:00 Zlín

Ze spáchání trestného činu zpronevěra byla obviněna osmatřicetiletá žena ze Zlínska, která si jako zaměstnankyně provozovny s hracími automaty nechávala část výher pro vlastní potřebu. Za pět měsíců si přišla na více než půl milionu korun.

 

Ke zpronevěře finančních prostředků došlo v období od září loňského roku do ledna roku letošního. Na pravděpodobné nesrovnalosti v účetnictví přišel provozní ředitel firmy s hracími automaty, který podal trestní oznámení na svou zaměstnankyni pracující v pobočce ve Zlíně.

 

Kriminalisté v rámci prověřování případu zjistili, že žena vybrala z pokladny v uvedeném období v celkem osmadvaceti případech více peněz, než ve skutečnosti jako obsluha kasina vyplatila výhercům,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

 

Podle mluvčí žena ve stejném období uložila na účet své dcery v několika vkladech celkem 221 tisíc korun. Za pět měsíců společnosti způsobila celkovou škodu ve výši téměř 570 tisíc korun.

 

Žena se k obohacování přiznala, svoje jednání odůvodnila tíživou finanční situací s tím, že zbytek zpronevěřených peněz utratila za jídlo a další běžné potřeby domácnosti,“ dodala Kozumplíková.

 

V případě odsouzení hrozí ženě, která má v rejstříku trestů již tři záznamy, až pětiletý trest odnětí svobody.