Přejít k hlavnímu obsahu
Vsetíňané si stěžují na častou kriminalitu ve městě. Podle policie je situace stabilizovaná

Vsetíňané si stěžují na častou kriminalitu ve městě. Podle policie je situace stabilizovaná

Pá 17. 6. 2022 - 17:01 Vsetín

Množící se stížnosti ze strany obyvatel Vsetína na přepadení a jinou trestnou činnost na území města eviduje v posledních týdnech vsetínská radnice. Starosta Jiří Růžička se proto sešel s řediteli městské a státní policie na mimořádné schůzce.

 

Podle zástupců městské a státní policie je však bezpečnostní situace ve Vsetíně stabilizovaná a ani jedna z policejních složek neeviduje dramatický nárůst trestné činnosti.

 

Obě složky situaci ve městě hlídají, a pokud k trestné činnosti dojde, daří se jim dohledat a zajistit pachatele. Obě složky policie jsem také vyzval k posílení hlídkové činnosti“ informoval starosta Jiří Růžička a dodal: „Apeluji na všechny občany, aby v případě napadení, či jiného trestného činu vše co nejdříve hlásili příslušným policejním orgánům.“

 

K bezpečnostní situaci a kriminalitě na Vsetíně se vyjádřil ředitel Územního odboru Policie ČR Ladislav Pajdla.

 

Pokud jde o násilnou trestnou činnost v teritoriu města Vsetín, tak v letošním roce evidujeme tři loupežná přepadení, přičemž dvě se již podařilo objasnit a jeden skutek je v prověřování. Bezpečnost občanů ve městě je naší prioritou, obzvlášť útoky na jejich tělesnou integritu považujeme za nejzávažnější z trestných činů,“ uvedl Ladislav Pajdla.

 

Státní policie podle jeho slov místa, kde dochází ke zvýšenému výskytu trestné činnosti, analyzuje a ve spolupráci s městskou policií těmto lokalitám věnuje potřebnou pozornost.

 

Na území Vsetína jsou nepřetržitě nejméně dvě venkovní hlídky obvodního oddělení, dále v teritoriu města Vsetín operují hlídky dopravního inspektorátu, hlídka služební kynologie a příslušníci služby kriminální policie a vyšetřování,“ pokračoval Pajdla a dodal, že v případě dalšího nárůstu kriminality je možné posílit hlídkovou službu o policisty útvarů Krajského ředitelství policie Zlínského kraje.