Přejít k hlavnímu obsahu
Ztráta pro hokejový Zlín! Berany opouští útočník Valentin Claireaux

Ztráta pro hokejový Zlín! Berany opouští útočník Valentin Claireaux

Zlín

Hokejoví Berani se loučí s francouzským útočníkem Valentinem Claireauxem. Jednatřicetiletý forvard odchází po vzájemné dohodě s klubem a aktuálně míří zpět za rodinou na francouzský ostrov Saint-Pierre et Miquelon v severní Americe.

 

Claireaux s Beranem na hrudi odehrál celkem 64 zápasů, v nichž posbíral 44 kanadských bodů. Poprvé do Zlína přišel v říjnu 2019 a okamžitě se stal jedním z klíčových hráčů mužstva a oblíbencem fanoušků.

 

Následně si extraligu vyzkoušel také v dresu Pardubic a Mladé Boleslavi, letos v lednu se však vrátil do Baťova města, kterému zůstal věrný i po sestupu do Chance ligy. V ní však vinou vleklých zranění stihl odehrát jen osm duelů. Nyní jeho mise v Česku končí.

 

Druhé rychle po sobě jdoucí Valentinovo zranění bohužel nahrálo tomu, že jsme společně situaci vyhodnotili jako složitou. Očekávání, které obě strany od vzájemné spolupráce v této sezóně měly, se bohužel nenaplňují, a tak jsme se shodli na jejím ukončení. Svou roli sehrál i fakt, že Valentin byl ve Zlíně sám a má rodinu na opačném konci světa, se kterou tak nyní bude moci trávit více času. Domluva byla konstruktivní a z obou stran vstřícná,“ uvedl generální manažer PSG Berani Zlín Jiří Marušák. 

 

Autor: Michal Konečný

Foto: PSG Berani Zlín