Přejít k hlavnímu obsahu
Hotovo za pět minut. Ševci zakončili ligový podzim vysokou porážkou se Slavií

Zlín

Fotbalistům Zlína závěr podzimní části stejně jako celá první polovina letošní sezony vůbec nevyšel. Svěřenci trenéra Jana Jelínka v letošní ligové derniéře nestačili na Slavii, s favoritem doma prohráli 0:4.

Rozhodnuto bylo už po pěti minutách, kdy se hosté prosadili ze dvou šancí, a nakonec dokráčeli k jasné výhře. Zlín se tak po podzimu krčí na patnáctém místě se ziskem dvanácti bodů.

„Bohužel nám to teď nefunguje, lepí se to na nás, nevstřelíme branku. Dozadu to bylo špatné, gólmany to netrefuje. O svou pozici nemám obavy. Pokud změna pomůže týmu, klubu a přijde na řadu tato varianta, jsem připravený,“ prohlásil trenér Zlína Jan Jelínek.

Ševci zvítězili v jediném z posledních deseti kol a na předposledním místě mají už jen dvoubodový náskok na Pardubice.

Ráz utkání určil úvod Slavie, která do toho vstoupila gólově, a naše fatální chyby v obraně. První tři střely na bránu skončily gólem. Proti Slavii je potom už hodně těžké vracet se do zápasu, i když příležitostí na vstřelení branky jsme měli dostatek,“ uvedl Jelínek.

Jeho tým se snažil, debaklu ale neunikl. „O poločase jsme si řekli, že chceme aspoň dát gól a uvidíme, co to udělá. Kluci bojovali a ukázali, že nechtějí výsledek nechat jen tak, ale fatální chyby v úvodu rozhodly,“ posteskl si Jelínek.

Slavia uspěla ve vzájemném duelu poosmé v řadě, na hřišti Zlína vyhrála počtvrté za sebou.

Do zápasu jsme dobře vstoupili, měli jsme pohyb a byli jsme hodně aktivní. Navíc jsme byli i produktivní. Domácí se po našich gólech pak museli tlačit za snížením, takže se předpokládaný vývoj zápasu otočil a naši rychlí hráči měli víc prostoru. Za standardky jsme přidali třetí gól a po poločase z toho bylo komfortní vedení,“ říká kouč Slavie Jindřich Trpišovský.

Pražané využili zaváhání vedoucí Plzně proti Pardubicím (1:1) a na obhájce titulu ztrácí z druhé příčky tabulky už jen dva body. „O ztrátě Plzně s Pardubicemi jsme věděli, ale tým se koncentroval pouze na zápas. Ani jedním procentem to nemělo vliv na náš výkon,“ tvrdí Trpišovský.

FORTUNA:LIGA, 16. kolo -
FC Trinity Zlín – SK Slavia Praha 0:4 (0:3)

Branky: 2. a 56. Lingr, 5. Douděra, 28. Olayinka. Rozhodčí: Zelinka - Caletka, Líkař - Machálek (video). Žluté karty: J. Kolář - Kačaraba, Santos. Diváci: 4688.

Zlín: Dostál - J. Kolář, Hlinka, Simerský - Reiter, Janetzký (81. Hellebrand), Didiba (46. Hrubý), Čanturišvili - Fillo (68. Dramé), Silný (58. Jawo), Bartošák (58. Vukadinovič). Trenér: Jelínek.

Slavia: O. Kolář - Masopust (74. Ewerton), Santos, Kačaraba, D. Jurásek - Hromada, Oscar (46. Provod) - Douděra (67. Usor), Lingr (81. Kričfaluši), Olayinka - Jurečka (67. Tecl). Trenér: Trpišovský.

Autor: Michal Konečný