Přejít k hlavnímu obsahu
Zrekonstruovaný areál na Ploštině získal cenu Gloria musaealis za nejlepší Muzejní počin roku

Zrekonstruovaný areál na Ploštině získal cenu Gloria musaealis za nejlepší Muzejní počin roku

Zlín

Obrovské nadšení zavládlo v úterý 14. května v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně. Zrekonstruovaný areál na Ploštině, který má muzeum ve své správě, totiž získalo hlavní cenu Gloria musaealis za nejlepší Muzejní počin roku 2023!

 

Národní soutěž muzeí Gloria musaealis, která je v muzejním světě totéž, co Český lev ve filmu, se uděluje ve třech kategoriích - Muzejní výstava, Muzejní publikace a Muzejní počin roku. Do 22. ročníku soutěže přihlásilo 60 institucí z celé republiky celkem 93 projektů. Nejvyšší příčku v kategorii Muzejní počin roku nakonec obsadilo Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně za revitalizaci areálu NKP Ploština a nové expozice.

 

Z ocenění mám obrovskou radost, především kvůli svým úžasným kolegům, kteří projektem revitalizace Ploštiny strávili více než osm let života a odvedli vedle své běžné práce neuvěřitelné množství dalších výkonů,“ řekl ředitel muzea Pavel Hrubec.

 

Každý z nás je rád, když se mu něco podaří a je vidět zdařilý výsledek. Pokud je korunován takto výjimečným úspěchem, radost je o to větší. Velmi dobrý pocit mám i z toho, že loňské i letošní ocenění získala nastupující generace muzejníků, takže to je obrovský příslib do budoucna,“ dodal ředitel Hrubec.

 

Předsedkyně Asociace muzeí a galerií České republiky Irena Chovančíková během ceremoniálu zdůraznila, že za posledních 10 let se kvalita přihlašovaných projektů obrovsky zvedla a že muzejní obor v Čechách je na úrovni plně srovnatelné se světem.

 

Jsem za tuto cenu velmi ráda a chci týmu zlínského muzea srdečně pogratulovat ke skvěle odvedené práci završené takovým úspěchem. Ploština je skutečně dílo s velkým potenciálem, kde se v dnešní složité době mohou lidé zastavit, zamyslet se a nabrat sílu,“ komentovala mimořádný úspěch muzea radní Zlínského kraje pro školství a kulturu Zuzana Fišerová.

 

Foto: MJVM