Přejít k hlavnímu obsahu
Tržiště Pod Kaštany se v sobotu promění na pouliční ateliér. Tvořit bude i zlínský sprejer ProroK

Tržiště Pod Kaštany se v sobotu promění na pouliční ateliér. Tvořit bude i zlínský sprejer ProroK

Zlín

Zlínské Tržiště Pod Kaštany se v sobotu 18. května změní na improvizovaný pouliční ateliér, který navštíví výtvarníci, pouliční muzikanti, tanečníci a artisti. Neobvyklý umělecký happening Ulice živě se zde uskuteční od 14 do 18 hodin. Vstup je volný.

 

Výtvarníci ze Zlínska budou pracovat na ulici přímo před očima lidí. „Nejrůznějšími technikami přetvoří během odpoledne několik plechových barelů, ze kterých vznikne originální pouliční galerie pro festival Zlín žije. Ten se letos uskuteční 28. - 30. června,“ uvedla ředitelka pořádajícího Živého Zlína Jana Kubáčová.

 

Do díla se zapojí například umělecký kovář Matěj Bureš, malířka Zuzana Brettová, která je aktivní součástí novodobého undergroundu, výtvarnice a autorka šperků Jana Svobodová nebo grafička, sochařka a básnířka Klára Latta. Z blízkého Holešova přijede silná výtvarná trojka: graffiti writer Duke, portrétista Jack Leško a expresivní realista Laci Huf.

 

Tvořit bude i několik talentovaných studentů uměleckých oborů. Pod rukama zlínského sprejera Michala Filáka alias ProroKa vznikne velkoformátová fotostěna,“ doplnila vedoucí propagace Živého Zlína Veronika Jurčová.

 

Bohaté a pestré bude také doprovodné menu. Představí se například beatboxeři PJ & BJ, artista a performer Čenda Pokorný, mladé baletky ze Základní umělecké školy Zlín, tanečníci z Dance studia Starlight a hned dvě skupiny streetdancerů ze skupiny Beat-Up, zpěvák a kytarista Martin Susedík a lidový vypravěč a gajdoš Petr Sovják. Pomyslným principálem a průvodcem happeningu bude Jiří Kuhl z Divadla Hvizd.

 

Foto: Živý Zlín