Přejít k hlavnímu obsahu
Zlín zdolal druholigovou Jihlavu a postoupil do osmifinále MOL Cupu

Zlín

Fotbalisté Zlína si po ligové porážce v Olomouci zvedli náladu před sobotním domácím šlágrem s mistrovskou Plzní, když ve 3. kole MOL Cupu na Letné zdolali druholigovou Jihlavu 2:0 a zajistili si postup mezi šestnáct nejlepších týmů. Skóre duelu otevřel ve 35. minutě Lukáš Bartošák, pojistku přidal v závěru Joss Didiba.

Ševci tak oplatili Jihlavě deset let starou porážku na penalty z posledního vzájemného pohárového duelu, svým výkonem ale zklamali.

Samozřejmě se radujeme. Jsme rádi za každé vítězství, ale zároveň cítíme, že jsme mohli hrát lépe. Zápas se pro nás neodvíjel úplně dobře. Sice jsme vedli, ale Jihlava tam měla tři nebo čtyři gólové šance, což je strašně moc. Vysočina nás hodně potrápila. Sám jsem to ani nečekal. Bohužel jsme do zápasu nevstoupili dobře. Jediné pozitivum je, že jsme vyhráli a postoupili, jinak náš výkon byl špatný,“ uznal zlínský útočník Vukadin Vukadinovič.

Zlín předčil Jihlavu v produktivitě. Druholigový celek měl sice řadu šancí, ale gólově se prosadil jen předposlední tým nejvyšší soutěže.

Ve 35. minutě protlačil míč za čáru Bartošák a v 79. minutě přidal po rohu z dorážky pojistku Didiba, který skóroval poprvé v dresu ševců.

Jsem spokojený s výsledkem, ale s výkonem mužstva ne. V poháru jde samozřejmě v první řadě o postup do dalšího kola, což se nám povedlo, ale to je tak jediné, s čím můžeme být dneska spokojení,“ prohlásil trenér týmu FC TRINITY Jan Jelínek.

Víme, že v jiných zápasech jsme předvedli lepší výkony, ale nezvládli jsme to zase výsledkově, rozhodně tak ale nemůžeme pokračovat,“ dodal.

Naopak jihlavský kouč Jan Kameník z výkonu mužstva zklamaný nebyl, s výsledkem ale samozřejmě také ne. „Z té převahy jsme si měli vytvořit víc brankových příležitostí a gólově se prosadit,“ uvědomuje si Kameník, jenž tři roky působil právě ve Zlíně.

Na souboj s bývalým klubem se těšil, návrat do známého prostředí mu ale příliš radosti neudělal.

Hráče bych ale pochválil. Snažili se, odpracovali to velmi dobře. Utkání jsme výsledkově nezvládli kvůli koncovce,“ ví dobře Kameník.