Berani si spravili náladu vysokou výhrou nad Šumperkem, doma uspěl i Vsetín

Hokejisté PSG Berani Zlín prolomili sérii tří porážek v řadě, poprvé v letošním ročníku první ligy nastříleli více než pět branek, když doma v pondělním zápase 15. kola deklasovali šumperské Draky 7:1 a zvedli si náladu před dalšími duely. Na domácím ledě zvítězil také Vsetín, který přetlačil vedoucí Porubu 2:1.

Svěřenci Rostislava Vlacha rozhodli o vysoké výhře ve druhé třetině, kdy zaznamenali hned čtyři přesné zásahy do černého. Do střeleckého zápisu utkání se zapsalo kvarteto hráčů, trio Antonín Honejsek, Jiří Ondráček, Petr Mrázek dalo po dvou gólech a jednu trefu přidal v oslabení Michal Gago.

Asi to byl nejlepší výkon v sezoně, což potvrzuje i výsledek, ale pořád máme co zlepšovat. Nemůžeme si říct, že jsme porazili Šumperk a všechno je super,“ ví dobře zlínský útočník Petr Mrázek.

Drželi jsme se herního plánu, který jsme si řekli. Chtěli jsme být důrazní, chodit do brány a často střílet, což se projevilo tím, že jsme měli štěstí na odražené puky, které se odrážely na naše hokejky a byli jsme včas na dorážky. Zápas jsme si sice zkomplikovali inkasovanou brankou na 3:1, ale čtvrtým gólem v oslabení jsme zápas definitivně zlomili,“ uvedl asistent trenéra PSG Berani Zlín Juraj Jurík.

Mužstvo po jasné výhře chválil. „Spoustu malých věcí jsme v zápase na rozdíl od těch předchozích dělali správně. Myslím si, že po psychické stránce nám tento zápas hodně pomůže,“ je přesvědčený Jurík.

V pondělí doma po výměně trenérů uspěli také hokejisté Vsetína, kteří na Lapači přemohli vedoucí Porubu 2:1 a slaví zisk tří bodů.

Valaši k vítězství nakročili už ve 4. minutě, kdy je do vedení poslal Luboš Rob. Hosté sice v prostředním dějství po Pšurného trefě výsledek srovnali, ale třetí část patřila znovu Valachům. O výhře 2:1 rozhodl Riku Sihvonen, jenž před porubskou bránou zužitkoval důraz a bojovnost celého mužstva. Trenérská dvojice Jiří Weintritt a Radim Kuchaczyk tak začala svoji misi u prvního týmu na výbornou.

V první třetině bylo několik přečíslení na naši bránu, propadali jsme v útočném pásmu. Bylo vidět, že šňůra šesti proher na mančaftu leží. V přestávce mezi první a druhou třetinou jsme si k tomu něco řekli. Pak jsme se už do takových problémů nedostávali,“ všiml si trenér Vsetína Jiří Weintritt.

Ve třetí třetině jsme měli trochu lepší nohy, výsledkem byl kanadský gól dotlačený s brankářem do brankoviště. To se cení. Závěr utkání jsme měli docela pod kontrolou. Je dobré, že proti takovému týmu jsme to dokázali uhrát. Doufám, že chlapcům začnou pracovat hlavy v jiném módu,“ přeje si dočasný lodivod Valachů.

Hokejisté Vsetína se ve středu 26. října představí na ledě rezervy Pardubic, Zlín se pokusí navázat na výhru doma proti jihlavské Dukle. Zápas začíná na Zimním stadionu Luďka Čajky v 17:30 hodin.

CHANCE LIGA, 15. kolo -

PSG BERANI ZLÍN – DRACI PARS ŠUMPERK 7:1 (1:0, 4:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 11. min J. Ondráček (M. Zbořil, Bartko), 22. Honejsek (Illéš, Claireaux), 27. Honejsek (Claireaux, M. Zbořil), 34. Gago, 40. J. Ondráček (Claireaux, Husa), 58. P. Mrázek (Kubiš, P. Sedláček), 60. P. Mrázek (Husa) - 31. Průžek (Kadeřávek). Rozhodčí: Jechoutek, Mejzlík - Beneš, Horažďovský. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1 871. Střely na branku: 41:24.

VHK ROBE VSETÍN - HC RT TORAX PORUBA 2011 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Rob (Jonák, O. Němec), 52. Sihvonen (Klhůfek, Kajínek) – 26. Pšurný (Lemcke, Střondala). Rozhodčí: Wagner, Rapák – Bohuněk, Veselý. Vyloučení: 6:7. Bez využití. Střely na branku: 31:30. Diváci: 2 011.