Přejít k hlavnímu obsahu
Zlín bude zase o něco zelenější. V rámci podzimní výsadby se zasadí 173 nových stromů

Zlín bude zase o něco zelenější. V rámci podzimní výsadby se zasadí 173 nových stromů

Zlín

Přes 170 nových stromů a téměř 83 000 kusů cibulovin obohatí jednotlivé lokality krajského města. Odbor městské zeleně se totiž pustil do podzimní výsadby.

 

Celkově bude vysazeno 152 kusů listnatých alejových stromů v zastoupení: javory, lípy, buky, duby, habry, jasany, jírovce, lísky, olše, jeřáby, okrasné třešně, višně, jinany, temnoplodce, muchovníky, platany, ibišky a jerlín,“ vyjmenoval náměstek primátora pro městskou zeleň Bedřich Landsfeld.

 

Zbývajících 21 stromů tvoří jehličnany, mezi kterými nechybí jedle, smrky, borovice, modříny, jedlovec nebo cypřišovec.

 

Kvůli výraznému suchu během letošního roku i minulých let budeme nahrazovat uhynulé stromy, které tvoří téměř 60 % plánované výsadby stromů, dva kusy byly zničeny vandalismem. Další stromy budou vysazeny jako uložená náhradní výsadba za kácení stromů a na přání občanů,“ doplnil náměstek.

 

Výsadby stromů se uskuteční v Sadu Svobody, Parku Komenského, Parku u UTB, na třídě T. Bati, v ulicích Štefánikova, Sokolská a Přílucká, dále v Bartošově čtvrti, na Benešově nábřeží, Obecinách, na Jižních Svazích v části Centrální park, v ulicích Družstevní, Okružní, Česká, Křiby, Luční a v místních částech Mokrá, Mladcová, Malenovice, Prštné, Štípa, Kudlov, Příluky, Klečůvka a Jaroslavice.

 

Tento měsíc vypukne také výsadba cibulovin a hlíz. V plánu je vysadit 82 900 kusů cibulovin. Na jaře pak budou Zlín zdobit tulipány, narcisy, krokusy, ladoňky, ladoničky, okrasné česneky, hyacinty, sasanky, liliochvostce, řebčíky, modřence a konvalinky.