Přejít k hlavnímu obsahu

V Uherském Hradišti zasedalo nové zastupitelstvo. Starostou je opět Blaha, v městské radě má nejvíc postů hnutí ANO

Uherské Hradiště

V pondělí odpoledne v Uherském Hradišti poprvé zasedalo nové zastupitelstvo. Na programu byla hlavně volba nového vedení města.

 

Uherské Hradiště povede také v následujících čtyřech letech Stanislav Blaha, který funkci starosty vykonává už od roku 2014 a toto volební období pro něj bude už třetí v řadě. Na ustavujícím zasedání zastupitelstva, které má 27 členů, pro něj hlasovalo celkem 17 zastupitelů.

 

Stanislava Blahu ve funkci první místostarostky doplní Marcela Čechová z hnutí ANO, která bude mít na starosti oblast financí, investic, kultury a sportu. Druhým místostarostou se stal opět Čestmír Bouda z KDU-ČSL, v jehož gesci bude sociální oblast, životní prostředí a informatika. Poslední z místostarostovské trojice je Pavlína Jagošová z uskupení Společně pro Hradiště, která se bude zabývat oblastí majetku, architektury a cestovního ruchu.

 

Zatímco Blaha bude neuvolněným starostou, což znamená, že za funkci nebude dostávat plat, místostarostové budou své funkce vykonávat jako uvolnění.

 

V devítičlenné radě města získalo největší počet křesel hnutí ANO, v níž kromě místostarostky Marcely Čechové usedne také Lukáš Němeček, Jiří Vašica a Jana Grygarová. Tři posty v městské radě obsadí Společně pro Hradiště, jmenovitě Stanislav Blaha, Pavlína Jagošová a Zuzana Vandame. Po jednom postu mají také lidovci (Čestmír Bouda) a Nestraníci pro Hradiště (Jan Zapletal).

 

Staronový starosta Stanislav Blaha bezprostředně po zasedání zastupitelstva nastínil priority města v následujícím volebním období.

 

Chceme se rozhodně zabývat problematikou bydlení, až už jde o podporu mladých rodin prostřednictvím startovacích bytů, nebo bydlení pro seniory, kterých přibývá. Dalším velkým problémem je parkování na sídlištích. V řešení je také celá řada dopravních projektů, které mají ulevit centru města třeba s tranzitní dopravou,“ přiblížil Blaha, který v politice působí už od roku 1998.