Přejít k hlavnímu obsahu
Zlín bral v Českých Budějovicích alespoň bod, Slovácko doma podlehlo Bohemians

Zlín

Ani dva inkasované góly v rozmezí pouhých čtyř minut je nesrazily. Fotbalisté Zlína se za nepříznivého stavu 0:2 zvedli a nedělní duel 11. kola FORTUNA:LIGY dovedli na hřišti Českých Budějovic do remízy 2:2. To Slovácko vyšlo tentokrát bodově naprázdno, když doma podlehlo pražským Bohemians 2:4.

Alespoň bod na hřišti Českých Budějovic Zlínu zachránili Silný se střídajícím Bartošákem. Ševci, kterým sudí Rodina zrušil těsně před přestávkou po zhlédnutí videa pokutový kop, zůstali v tabulce předposlední.

„Zápas mohl dopadnout jakkoliv, bylo to hodně otevřené utkání. Domácí šli do dvougólového vedení, ale my jsme také měli šance, ve druhé půli jsme vystupňovali tempo. Dynamu v závěru docházely síly a mrzí mě, že jsme naše šance nevyužili. Je fajn, že jsme dotáhli manko 0:2, což není venku jednoduché. Ale škoda, že jsme to nedokázali zlomit na tři body,“ zhodnotil utkání zlínský trenér Jan Jelínek.

Ševci venku v lize nevyhráli dvacátý zápas v řadě, počtvrté za sebou tam remizovali a zůstali předposlední.

Dostali jsme dva góly v rozmezí čtyř minut, což bylo kvůli našemu nedůrazu. Postavili jsme vysoké hráče, protože jsme věděli, že Dynamo má výborné centry a standardní situace. Za stavu 2:1 pro domácí měli velké šance Dramé a Silný, je škoda, že je neproměnili. Nakonec jsme kýženou branku vstřelili, ale kdybychom vyrovnali dříve, mohlo by to být ještě zajímavější,“ míní Jelínek.

Slovácko nenavázalo na utkání ve Zlíně a podlehlo doma Bohemians 2:4, když hrálo většinu zápasu po vyloučení gólmana Borka v deseti. Porážku uherskohradišťského celku brankami mírnili Reinberk a Daníček. Hattrickem se za hosty blýskl Roman Květ.

Už ve 12. minutě byl vyloučen domácí brankář Jiří Borek. Krátce poté Květ otevřel skóre a před pauzou přidal druhý gól Pražanů Erik Prekop. Po změně stran se dvakrát trefil opět Květ, za domácí snižovali Petr Reinberk a v závěru Vlastimil Daníček z penalty.

„Hráče jsme upozorňovali na silné zbraně soupeře, což jsou standardní situace. A v prvních osmi minutách necháme Bohemku třikrát kopat roh nebo trestný kop. Špatně jsme dostupovali k hráčům, na rozdíl od čtvrtečního zápasu jsme byli všude pozdě, hráli jsme špatně jeden na jednoho, což vyústilo ve vyloučení našeho brankáře. Nelze z toho vinit jenom Borka, celá naše organizace byla velmi špatná, nezajištěný prostor a pak nedohoda. Co bylo horší, ještě jsme dostali branku,“ říká trenér Slovácka Martin Svědík.

Jeho tým doma neuspěl počtvrté za sebou a je desátý. Slovácko se dobře nenaladilo na čtvrteční duel Evropské konferenční ligy v Nice, kterému ve čtvrtek na svém stadionu podlehlo 0:1.

„Místo toho, abychom v deseti bránili ještě pozorněji, tak jsme to hodně otevřeli. V utkání bylo všechno proti a všechno špatně, ale samozřejmě naší vinou. My jsme tomu nešli naproti,“ mrzí Svědíka.

FORTUNA:LIGA, 11. kolo -

Dynamo České Budějovice - Trinity Zlín 2:2 (2:1)

Branky: 30. Havel, 34. Hais - 38. Silný, 77. Bartošák. Rozhodčí: Radina - Kříž, Hrabovský - Kocourek (video). ŽK: Silný (Zlín). Diváci: 2779.

Č. Budějovice: Janáček - Čolič, Králik, Havel, Sluka - Broukal, Čavoš - Čmelík (81. Mršič), P. Hellebrand, Potočný (81. Škoda) - Hais (50. Zajíc). Trenér: Weber.

Zlín: Rakovan - Kolář, Simerský, Procházka - Cedidla (46. Reiter), Hlinka (80. Fillo), Janetzký, Čanturišvili - Dramé (73. Bartošák), Silný (80. Didiba), Jawo (90. Kovinič). Trenér: Jelínek.

1. FC Slovácko - Bohemians Praha 1905 2:4 (0:2)

Branky: 77. Reinberk, 90.+4 Daníček z pen. - 16., 53. a 80. Květ, 45.+2 Prekop. Rozhodčí: Petřík - Horák, Vlček - Hocek (video). ŽK: Kozák - Jánoš, Prekop, Köstl. ČK: 12. Borek (Slovácko). Diváci: 4042.

Slovácko: Borek - Reinberk, Kadlec, Hofmann, Šimko (46. Petržela) - Havlík, Daníček - Holzer (78. Brandner), Vecheta (14. Nguyen), Duskí (46. Kalabiška) - Kozák (65. Mihálik). Trenér: Svědík.

Bohemians: Valeš - Köstl, Křapka, Hůlka - Dostál, Jindřišek, Jánoš (68. Krch), Kovařík (76. Beran) - Květ (87. Novák), Prekop (67. Mužík) - Drchal (76. Bartek). Trenér: Veselý.

Autor: Michal Konečný