Přejít k hlavnímu obsahu
Berani udolali Přerov v prodloužení, Vsetín přišel o první místo

Zlín

Hokejisté Zlína se zvedli, po sérii čtyř porážek v řadě podruhé za sebou zvítězili. Berany v sobotním zápase 9. kola Chance ligy uspěli v Přerově, který zdolali 2:1 v prodloužení.

Hosty, kterým po sestupu z extraligy start sezony v druhé nejvyšší sezony nevyšel, dostal po patnácti sekundách druhé třetiny do vedení Petr Mrázek. V 37. minutě vyrovnal Tomáš Doležal. V čase 62:08 rozuzlil utkání Pavel Sedláček.

„Za dva body jsme určitě rádi,“ poznamenal asistent trenéra Zlína Juraj Jurík.

Oba týmy v předchozích letech spolupracovaly a nyní se po sestupu Beranů z nejvyšší soutěže utkaly v soutěžních zápase po dlouhých dvaačtyřiceti letech. Nové derby přineslo vyrovnaný souboj a pouze dva góly v základní hrací době. Berani šli do vedení na začátku druhé třetiny, Přerov vyrovnal ve 37. minutě. Svěřenci Rostislava Vlacha byli v prodloužení šťastnějším týmem.

První třetinu jsme hráli velice dobře, podle našich představ. Dařilo se nám založení útoku, drželi jsme se na puku v útočné třetině. Vytvořili jsme si šance, ale bohužel jsme je neproměnili. Do druhé třetiny jsme dobře vstoupili a hned na začátku jsme dali gól. Nevím, z jakého důvodu, ale od té doby jsme úplně vypadli ze zápasu. Domácí jako kdyby ztratili ostych, začali více bruslit. Měli jsme problém s rozehrávkou, soupeř na nás zatlačil. Začali jsme kupit chyby, z kterých pramenily možnosti Přerova,hodnotil duel Jurík.

Poslední dvacetiminutovka byla o tom, kdo dá gól, vyhraje. „Svou nedisciplinovaností jsme soupeři opět nabídli šanci, aby zápas zvrátil. Naštěstí jsme se v oslabení semkli, hráli jsme bojovně, dali jsme do toho ducha. V prodloužení jsme skórovali z ojedinělé příležitosti, měli jsme i trochu štěstí,uznal Jurík.

Vsetín po úvodní sérii pěti zápasů bez ztráty bodu počtvrté za sebou nebodoval. Vítěz základní části minulé sezony Litoměřice doma po prvních třech porážkách podruhé v řadě zvítězil. Čtyřmi body za dvě branky a stejný počet asistencí k tomu přispěl Josef Jícha a dva góly a jednu přihrávku si připsal Lukáš Válek. Valachy trápí rozsáhlá marodka a odložili si kvůli ní pondělní domácí duel s Přerovem.

Druhé utkání za první tým odehrál tahoun juniorky Marek Melenovský, příležitost dostal také odchovanec Václav Kočí. Zkušenosti coby brankářská dvojka nabíral David Tkadlec (všichni ročník 2003).

„První třetina z naší strany byla katastrofální, každé střídání šance pro domácí. Držel nás gólman. Ve druhé třetině se obraz hry změnil, začali jsme napadat, vytvořili jsme si hromadu příležitostí, dokonce jsme skórovali v oslabení a otočili. Litoměřice ale trestaly naše chyby a zaslouženě vyhrály,“ uznal hostující kouč Roman Stantien.

Chance liga, 9. kolo -

HC ZUBR PŘEROV – PSG BERANI ZLÍN 1:2 V PRODLOUŽENÍ (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)

Branky: 37. T. Doležal - 21. P. Mrázek, 63. P. Sedláček. Rozhodčí: Bejček, Jaroš - Kučera, Vašíček. Vyloučení: 4:3, navíc Pospíšil (Zlín) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 2246.

HC STADION LITOMĚŘICE - VHK ROBE VSETÍN 7:3 (1:1, 5:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 12. Výtisk (P. Svoboda, Holý), 26. Válek (Kuťák, Jícha), 28. Jícha (Guman, Válek), 37. Procházka, 37. Jícha (Hampl), 40. Válek (Jícha, Guman), 57. Kracík (Procházka) – 14. Rob (Jonák, Sihvonen), 22. Lichanec (Jenyš), 40. Berger (Voženílek). Rozhodčí: Petružálek, Hucl – Juránek, Pěkný. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 1 130. Střely na branku: 36:35. Zblokované střely: 14:8. Vhazování: 32:35. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 5:2, 5:3, 7:3.

Autor: Michal Konečný