Přejít k hlavnímu obsahu
Zátah na řidiče ve Zlínském kraji. Policisté vybrali pokuty za více než 90 tisíc

Zátah na řidiče ve Zlínském kraji. Policisté vybrali pokuty za více než 90 tisíc

St 11. 5. 2022 - 19:01 Zlín

Hned několik hříšníků odhalila páteční a pondělní celorepubliková akce, při které si policisté posvítili na dodržování pravidel za volantem. Ve Zlínském kraji odhalili strážci zákona celkem 258 přestupků, ve 23 případech usedli řidiči do vozidla posilnění alkoholem. 

 

Dopravní policisté společně s policisty všech obvodních oddělení se v rámci dopravně bezpečnostní akce zaměřili na přestupky řidičů, ale i ostatních účastníků silničního provozu. Posvítili si zejména na dodržování zákazu požívání alkoholu před nebo během jízdy a drog.

 

Během pátečního a pondělního dne policisté v kraji zkontrolovali 4 076 vozidel a zjistili 258 přestupků.

 

Dvě stě dvaceti devíti řidičům jsme za ně uložili blokové pokuty v celkové výši 90 500 korun. Dvacet devět přestupců jsme oznámili správnímu orgánu k projednání,“ uvedla policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

 

Během akce policisté narazili na 23 řidičů, kteří usedli za volant podnapilí. „Dvacet dva z nich nadýchalo do jednoho promile a dopustilo se tak přestupkového jednání,“ pokračovala Kyšnerová.

 

Jeden řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. „Přístroj mu naměřil nad jedno promile. U dalšího řidiče odhalil drogový tester užití omamných a psychotropních látek,“ dodala Simona Kyšnerová.

 

Z celkového počtu přestupců nebylo hned 35 osob během jízdy připoutáno bezpečnostními pásy. Mezi další nejčastější prohřešky patřilo nedodržení stanovené rychlosti, 12 řidičů telefonovalo za jízdy a špatný technický stav vozidel policisté zjistili hned v 72 případech.