Přejít k hlavnímu obsahu
Zahájení sezony bude letos v Baťově Památníku velkolepé. Přijede Iva Bittová

Zahájení sezony bude letos v Baťově Památníku velkolepé. Přijede Iva Bittová

Ne 8. 5. 2022 - 18:01 Zlín

Jedna z nejvýraznějších osobností české alternativní scény Iva Bittová přijede s kapelou Čikori koncem května do Zlína. Vystoupí zde při příležitosti slavnostního zahájení hlavní návštěvní sezony v Památníku Tomáše Bati.

 

Baťův Památník oslaví letos v květnu třetí výročí svého znovuotevření po rekonstrukci do původní čisté podoby z roku 1933. Při této příležitosti spojené se zahájením hlavní návštěvní sezony se v jeho jedinečném prostoru uskuteční koncert Ivy Bittové s kapelou Čikori, a to v úterý 24. května od 19 hodin.

 

Na letošní květen připadá třetí výročí slavnostního otevření obnoveného Památníku Tomáše Bati, který tak po více než 75 letech opět slouží svému původnímu účelu. Vloni se bohužel výroční veřejná událost nemohla konat kvůli zhoršené epidemiologické situaci. O to větší máme radost, že na letošní „památníkovské“ výročí k nám můžeme pozvat veřejnost na výjimečnou akci v podání Ivy Bittové,“ upřesnila vedoucí Památníku T. Bati Dana Macourková.

 

Památník Tomáše Bati je unikátním prostorem, a proto se zde snažíme uvádět jen výjimečné kulturní projekty. Přesně takové je i vystoupení Ivy Bittové,“ doplnil Pavel Stojar, náměstek primátora.

 

Iva Bittová je jednou z mála českých umělkyň, které zná celý svět. Je zpěvačkou, houslistkou, herečkou a všestrannou hudebnicí. Rozsah jejích aktivit je pozoruhodný – v hudbě od vlastních interpretací lidových písní přes experimentální jazz, rock až po houslové variace skladeb vážné hudby a operní zpěv.

 

Ve spolupráci se skladatelem a bubeníkem Pavlem Fajtem dosáhla mnoha úspěchů na evropských scénách progresivní hudby. Nahrála přes třicet alb, dodnes kultovní je Bílé inferno z roku 1997. Hrála také v mnoha filmech - za hlavní roli ve filmu Tajnosti obdržela cenu Český lev. Získala ceny Akademie populární hudby a ceny za přínos hudbě jí byly uděleny také v Itálii, Maďarsku a na Slovensku.

 

V den konání koncertu v úterý 24. května jsou navíc i prohlídky Památníku zdarma v čase od 10 do 15 hodin.

 

Foto: archiv kapely Čikori