Přejít k hlavnímu obsahu
Režisér Minajev o divadelní Záhadě Sherlocka Holmese: Pro diváka to bude obrovský zážitek

Režisér Minajev o divadelní Záhadě Sherlocka Holmese: Pro diváka to bude obrovský zážitek

St 4. 5. 2022 - 20:01 Hodonín

Málokdo by neznal jeden z nejslavnějších detektivních příběhů věhlasného Sherlocka Holmese o hrůzostrašné příšeře z dávných dob – psu baskervillském! Ale vidět tento legendární příběh na vlastní oči v divadelním provedení? To se jen tak nepoštěstí! Teď uvede ryze komediální adaptaci Kena Ludwiga v odložené premiéře Městské divadlo Zlín.

 

Anglická blata, pochmurný svět mlhy a zrádných bažin, zločinců a bestií. Vřesovištěm se honí vítr a nocí se nesou hrozivé zvuky, při kterých tuhne krev v žilách. Příšera z dávných pověstí opět vraždí!

 

Pro ruského herce a režiséra Alexandra Minajeva je Baskerville: Záhada Sherlocka Holmese v pořadí třetí režie v Městském divadle Zlín. „Baskerville je klasika, ale na divadle se málokdy dělal,“ připomenul.

 

Kouzlo divadelní verze podle něj stojí na schopnosti herců dělat svou práci za všech okolností, na umění v klidu odehrát neklid. „Z několika autobusů s herci jedoucími na zájezd zůstane jen jeden. A šest členů posádky se rozhodne odehrát představení za každou cenu. Třicet šest postav v pár lidech. Bude to obrovský zážitek pro diváka. Show must go on,“ prozradil Minajev.

 

V roli detektiva se představí Zdeněk Lambor, Doktorem Watsonem bude Rostislav Marek. Dále hrají Marie Vojtěchová, Marta Bačíková, Jan Leflík/Josef Koller a Pavel Vacek.

 

Tvořit za všech okolností – to byl také důvod, proč Alexandr Minajev nabídku na hostování ve zlínském divadle v současné napjaté situaci neodmítl. Celou dobu zkoušení se netajil tím, jak moc ho trápí agrese Ruska vůči Ukrajině. Sám totiž pochází ze Sibiře, jeho partnerka je z Ukrajiny.

 

Dělat to, co umím nejlíp a co miluju, je jediné, co mi teď dává smysl. Doufám, že se u Baskervilla odreagují a odpočinou si i diváci,“ svěřil se.

 

Detektivní komedii Baskerville: Záhada Sherlocka Holmese uvede Městské divadlo Zlín v premiéře v pátek 6. května v 17 hodin ve Velkém sále. Po představení bude následovat krátká beseda s herci.

 

Foto: MD Zlín