Přejít k hlavnímu obsahu
Za problémy s řízením nemohla zdravotní indispozice, ale alkohol

Za problémy s řízením nemohla zdravotní indispozice, ale alkohol

Zlín

Když v pondělí 12. září přijala hlídka Městské policie Zlín oznámení o možných zdravotních problémech řidiče, který zůstal nedaleko jednoho ze zlínských supermarketů viset nad příkopem u silnice, ihned se vydala situaci prověřit. Záhy se však ukázalo, že za potíže s ovládáním vozidla nemohla zdravotní indispozice, ale předchozí konzumace alkoholických nápojů.

 

Strážníci nalezli pětapadesátiletého řidiče stále za volantem svého vozu, který předtím přejel parkovací dorazy, přední nápravou přeskočil obrubník na opěrné zídce a zůstal viset nad příkopem podél silnice.

 

Hlídka se od něj dozvěděla, že jel ze zaměstnání a na parkovišti požil alkoholický nápoj. Když se poté pokusil s autem vyjet, zřejmě zařadil špatný rychlostní stupeň a vozidlo se pohybovalo opačným směrem, než měl v úmyslu,“ uvedl k případu zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

 

Vzhledem k tomu, že následné orientační vyšetření prokázalo 1,4 promile alkoholu v dechu, pojali strážníci podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

Šetření incidentu si tak následně převzala hlídka republikové policie,“ dodal Janík.