Přejít k hlavnímu obsahu
Volejbalisté Fatry podlehli Liberci 0:3. Ve čtvrtek budou odvracet konec sezóny

Zlín

Překvapení se nekonalo. Volejbalisté Zlína prohráli s Libercem ve druhém zápase čtvrtfinále play-off UNIQA extraligy 0:3 na sety a ve čtvrtek budou na severu Čech odvracet mečbol.

Průběh prvního utkání čtvrtfinále hraného v Liberci dával tušit, že by série mezi Duklou a Zlínem mohla být poměrně napínavá. Volejbalisté z Baťova města totiž na palubovce 2. týmu základní části vedli 2:1 na sety a favoritovi podlehli až v tiebreaku. Ve druhém utkání se ale naplno ukázalo, kdo že je v sérii jasným favoritem.

Liberecká Dukla přijela do Zlína velmi dobře připravena, prakticky po celý zápas si držela potřebný náskok a domácí Fatru k ničemu vážnějšímu nepustila. Zaslouženě si tak domů pod Ještěd odvezla cenné vítězství 3:0 a vedení v sérii 2:0 na zápasy.

Dnes nás Liberec přehrál servisem, my jsme se dva sety trápili na přihrávce a z toho pramenily naše chyby na útoku. Třetí set byl nejvyrovnanější, přesto v koncovce Liberec prokázal svou sílu a zaslouženě zvítězil,“ zhodnotil utkání kapitán Fatry Duc Luan Truong. Podobně viděl duel i trenér Zlína Přemysl Obdržálek: „V dnešním zápase nás Dukla předčila ve všech herních činnostech a zaslouženě si odváží důležité vítězství.“

Liberečtí si naopak výrazně oddechli. Po prvním vyrovnaném zápase přece jen v Baťově městě čekali vyrovnanější bitvu. „Jsme rádi, že jsme zvládli tento zápas. Zlín hraje výborně, měli jsme velký respekt, ale první dva sety jsme výborně podávali a tím pádem i bránili. Ve třetím setu se Zlín vrátil dobrým servisem, ale my jsme v důležitých momentech uhráli těžké balony a to rozhodlo,“ myslí si trenér týmu VK Dukla Liberec Martin Demar.

Zlínští se budou ve čtvrtek snažit čtvrtfinálovou sérii ještě zdramatizovat a odvrátit konec sezóny. Na horké liberecké půdě už to ale budou mít hodně složité…

VSC Fatra Zlín - VK Dukla Liberec 0:3 (15:25, 18:25, 20:25)

Stav série 0:2

Rozhodčí: Kovář V., Kavala T.

Počet diváků: 713

Domácí: Pražák, Truong,  Čeketa, Čechmánek, Římal, Kozak, libero Viceník. Střídali: Adamec, Toman, Šulc

Hosté: Krajčovič, Ticháček, Demar, Nikačevič, Gavenda, Diaz Gomez, libero Maar. Střídali: Pavlíček, Staněk