Vládcem kraje je Slovácko. Derby ovlivnilo brzké vyloučení Filla

Uherské Hradiště

Zlín má smůlu, kraji dál vládne konkurent z Uherského Hradiště. Fotbalisté Slovácka zvítězili ve 24. kole první ligy nad regionálním rivalem 3:0 a dál se drží na pátém místě. Ševci klesli po dalším nezdaru na poslední místo.

Nedělní duel, který na Městském stadionu Miroslava Valenty staršího sledovalo více než šest tisíc diváků, výrazně ovlivnilo vyloučení hostujícího Martina Filla už ve čtvrté minutě, duel pak rozhodly dvě branky Korejce Kim Sung-pina v 16. a 46. minutě. Jasnou výhru domácích pak završil Milan Petržela.

„Zápas hned v úvodu nabral zápas jiný směr, než jsme čekali. Oslabení soupeře jsem ale neviděl jako výhodu. V první půli jsme sice dali gól, ale bylo tam moc nepřesností, nepřehrávali jsme nízký blok soupeře. Vyšel nám vstup do druhé půle, vytvářeli jsme tlak na soupeře, nedali jsme mu možnost hrát. Po druhém gólu jsme si zápas dobře pohlídali,“ uvedl trenér Slovácka Martin Svědík.

Podle zlínského kouče Pavla Vrby střetnutí ovlivnilo rychlé vyloučení Filla.Jen on sám musí vysvětlit, proč v takovém zápase udělá to, co udělal. Jasně se bavíme při přípravě, že to bude vyhecované, že nesmíme dostávat zbytečné karty. Je to pro mě záhada. Takový zkrat musíme řešit. Není normální, když se tak zkušený hráč nechá dvakrát po sobě takto vyloučit,“ zlobí se Vrba.

Zkušený kouč si chce sednout s vedením klubu, s médii Fillovu pozici v klubu řešit odmítl.Věřil jsem ale tomu, že jako zkušený hráč dokáže mužstvu pomoct, ale dnes to bylo přesně naopak. Hrubě ovlivnil zápas, vůči kolektivu, vůči klubu, tomu nerozumím," hněval se Vrba.

Tým z Uherského Hradiště vyhrál čtvrté z posledních pěti ligových utkání a doma v nejvyšší soutěži neprohrál posedmé v řadě, z toho pošesté triumfoval. Slovácko, které má v neúplné tabulce k dobru z minulého týdne odložený zápas v Jablonci, se vrátilo na čtvrté místo. Ševci nezvítězili páté kolo za sebou a klesli na poslední pozici.

„Slovácko mělo zápas pod kontrolou a zaslouženě vyhrálo,“ uznal Vrba.

Zlín jako jediný v sezoně nejvyšší soutěže dosud čeká na venkovní vítězství, od srpna 2021 tam nevyhrál 26 duelů v řadě. „Jsme na dně, ale do konce soutěže ještě zbývá hodně kol," konstatoval Vrba.

FORTUNA:LIGA, 24. kolo -

1. FC Slovácko - Trinity Zlín 3:0 (1:0)

Branky: 16. a 46. Kim Sung-pin, 69. Petržela. Rozhodčí: Starý - Machač, Podaný - Orel (video). ŽK: Hrubý. ČK: 4. Fillo (oba Zlín). Diváci: 6019.

Slovácko: Nguyen - Reinberk (76. Trávník), Hofmann, Kadlec, Doski (46. Kalabiška) - Havlík, Daníček - Sinjavskij, Kim Sung-pin (72. Brandner), Petržela (84. Juroška) - Mihálik (72. Šašinka). Trenér: Svědík.

Zlín: Rakovan - Cedidla, Simerský, Procházka, Bartošák - Didiba (64. Hellebrand), Hlinka (82. Slončík) - Fillo, Hrubý (46. Dramé), Čanturišvili (74. Fantiš) - Kozák (74. Balaj). Trenér: Vrba.