Přejít k hlavnímu obsahu
Ve Zlíně se řidiči v následujících týdnech musí obrnit trpělivostí

Ve Zlíně se řidiči v následujících týdnech musí obrnit trpělivostí

Út 8. 6. 2021 - 07:00 Zlín

V centru Zlína se v posledních dnech výrazně zvýšil počet dopravních uzavírek, což má za následek tvoření kolon. Policie proto vyzývá všechny řidiče, aby k sobě byli navzájem tolerantní a aby počítali se zdržením, které je při průjezdu městem v nadcházejících týdnech čeká.

 

Uzavírky jsou momentálně hned na třech frekventovaných silnicích, a to na ulici Vodní, nám. T. G. Masaryka a také na ulici Březnická. Dochází proto ke komplikacím v dopravě a ke značnému zdržení řidičů.

 

Vyzýváme všechny motoristy, aby bez výhrad respektovali světelnou signalizaci a nevjížděli do křižovatky, pokud za ní nemohou bezpečně pokračovat v jízdě. Také je nutné počítat s průjezdy vozidel integrovaného záchranného systému, proto je potřeba vytvářet záchranářské uličky v místech, kde vznikají kolony, tak jak je to běžné např. na dálnicích,“ uvedla tisková mluvčí Krajského ředitelství policie Zlínského kraje Monika Kozumplíková.

 

Intenzita provozu se s uzavřením silnic zvýšila také na jednotlivých objízdných trasách, řidiči by proto měli počítat se zdržením a respektovat pokyny policistů.